NAFAD İŞ BAŞINDA

Nazilli Belediyesi Afet Acil Durum Ekibi NAFAD; İsabeyli, Yenipazar ve Nazilli’deki öğrenci yurtlarında afet farkındalık eğitimlerine devam ediyor.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
NAFAD İŞ BAŞINDA
NAFAD İŞ BAŞINDA
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan NAFAD; İsabeyli Gevher Nesibe Sultan Kız Öğrenci Yurdu, Nazilli Hacı Mustafa Efendizade ve Yenipazar Kredi Yurtlar Kurumu ile Yenipazar Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine Afet Farkındalık Eğitimi verdi.
Afetlerde gönüllü olmak isteyen 47 kişiye ise Turan Mahallesi’nde bulunan Nazilli Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda AFAD ekiplerince 5 günlük hafif arama kurtarma teknikleri anlatıldı.
Eğitimlerle ilgili bilgi veren NAFAD yetkilileri, “Bu eğitimler sayesinde öğrencilerin doğal afetler öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenleri öğrenerek, gerekli önlemleri alması ve doğal afetler hakkında bilgi sahibi olmalarını hedefliyoruz." dedi.
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Afet bilgisi yaşam bilgisidir. Afet öncesi yapılan 1 birimlik yatırım afet sonrası 15 birimlik zarara engel olur. Bu sebeple söz konusu eğitimler büyük önem taşımaktadır." açıklamasında bulundu.

29 Ara 2023 - 16:58 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı