Nazilli Narkotik göz açtırmadı

Nazilli Narkotik ve Kom Büro Amirliği ekipleri 2023 yılında yaptıkları çok sayıda operasyon ile suçluların korkulu rüyası oldu

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Nazilli Narkotik göz açtırmadı
Nazilli Narkotik göz açtırmadı
+17
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Nazilli Narkotik Suçlarla  Mücadele Büro Amirliği 2023 yılında yaptığı operasyonlarda suçlulara göz açtırmadı.

 Narkotikçiler 437 şahsa uyuşturucu madde kullanmak suçundan adli işlem uygularken, 37 kişi de uyuşturucu madde ticareti suçundan tutuklandı. Uyuşturucu madde ticareti ve uyuşturucu madde kullanmak suçlarından  aranması bulunan 48 kişi yakalanarak cezaevine teslim edildi.

Yapılan operasyonlarda 11 kilogram uyuşturucu madde ve türevi, 1000 adet uyuşturucu hap ele geçirilirken, Mart ayında yapılan operasyonda ele geçirilen 3 kilogram metamfetamin maddesi Nazilli'de tüm zamanların en büyük metamfetamin yakalaması oldu.

 2023 yılında Aydın KOM  Şube  Müdürlüğüne bağlı Nazilli  KOM Büro Amirliği ekipleri yaptığı operasyonlarda;  700 bin adet kaçak sigara, 600 kilogram kaçak sigara tütünü, 21 ton kaçak ve  sahte alkol, 2 ton kaçak akaryakıt, 1000 adet elektronik sigara, 7 bin adet kaçak teknolojik aksesuar. 950 adet tarihi eser ve emtia , 150 adet sahte Türk  Lirası ve ABD Doları, 8 adet tüfek ve 34 adet ruhsatsız tabanca, 890 adet tabanca fişeği, çok  sayıda senet ve çek ele geçirildi.

 ARANANLAR DA YAKALANDI

Nazilli KOM Büro Amirliği FETÖ/PDY silahlı terör örgütü, suç örgütleri   başta olmak üzere  suç ve suçluyla  mücadele ederek yaptığı operasyonlar sonucunda 198 şahıs hakkında adli işlem başlatıldı. 10 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıca yapılan çalışmalar sonucunda aranan 27 kişi yakalandı.

29 Ara 2023 - 21:56 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi