AK Parti'de tüm hazırlıklar tamam

Yerel seçim hazırlıklarını kasım ayından itibaren yoğun bir şekilde sürdüren AK Parti Aydın’da, gözler adayların açıklanacağı tarihe çevrildi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
AK Parti'de tüm hazırlıklar tamam
AK Parti'de tüm hazırlıklar tamam
+1
Haber albümü için resme tıklayın


AK Parti yerel seçim hazırlıklarını son noktaya getirdi. Aydın’da gözler genel merkeze çevrildi. Temayül yoklamasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın teşkilatıyla bir araya gelerek istişare yaptı.

GÖZLER 15 OCAK’TA

Temayül yoklamaları ve istişarelerin ardından sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığını yaptığı Aday Belirleme Komisyonu’na geldi. Merakla beklenen o toplantı bu hafta içinde yapılacak. Alfabetik sıraya göre isim isim belediye başkan adayları üzerinde çalışılacak. Aday belirleme toplantısı 15 Ocak’ta Ankara Spor Salonu’ndan yapılacak.

BÜYÜKŞEHİR AK PARTİ’NİN

AK Parti ve MHP, Cumhur İttifakı’nda yol haritasını da belirledi. Aydın Büyükşehir Belediyesi adayı AK Parti’ye bırakılacak. Büyükşehir adayı için Aydın Milletvekili TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş ön plana çıkıyor. Öte yandan aday adaylığını açıklayan eski Milletvekili Rıza Posacı ve Metin Yavuz’un adı büyükşehir adaylığıyla anılıyor.

12 AK PARTİ, 5 MHP

Aydın’ın 17 ilçesinde de dağılım büyük ölçüde sağlandı. Efeler, Söke, Germencik, Sultanhisar ve Karacasu’nun MHP’ye bırakılması bekleniyor. Didim, Kuşadası, Nazilli, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Yenipazar, Kuyucak, Buharkent, Bozdoğan, Çine, İncirliova’nın ise AK Parti’ye bırakılacağı öngörülüyor.

03 Oca 2024 - 10:30 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik