Adaylık sözü aldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan adaylık sözü aldığı iddialarına ilişkin konuşan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Herkes bir şey yazıp çiziyor. Benim ağzımdan bir şey duydunuz mu” dedi. Özcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan görüşmelerinin gizli kalacağını söyledi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Adaylık sözü aldı mı?
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Ankara’da temaslarda bulundu. Türkiye Belediyeler Birliği’nin toplantısı için başkente giden Kürşat Engin Özcan, AK Parti Genel Merkezi’ni de ziyaret etti.

“PLANLI BİR ZİYARET DEĞİLDİ”

AK Parti’nin adaylarını açıklayacağı 7 Ocak’a kısa bir süre kala Özcan’ın Genel Merkez ziyareti son bir hamle olarak değerlendirildi. Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Ankara’daki temaslarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Planlı bir ziyaret olmadığının altını çizen Başkan Özcan, “Genel Merkez’de müsait olanlarla görüşeceğiz. Ben her gidişimde Genel Merkez’e uğruyorum. İYİ Parti’deyken de MHP’deyken de genel merkeze mutlaka uğruyordum. Ankara’ya gidip genel merkeze dönmeden bir ziyaretimiz olmadı” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZLA YAPILAN GÖRÜŞMELER GİZLİ KALIR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan adaylık sözü aldığına dair iddialara ilişkin de konuşan Nazilli Belediye Başkanı Özcan, “Cumhurbaşkanımızın takdirinde olan bir iş. Partiler arası görüşmeler yapıldı. Takdir Cumhurbaşkanımızın. Cumhurbaşkanımızla yapılan görüşmeler gizli kalır. Bununla ilgili bir şey denilmez. Biz Nazilli’yle ilgili çok şey konuştuk. Nazilli’yle ilgili birçok konuda yardımcı oldular. Konuşmalar, oradaki görüşmede olan kişiler arasında. Bir açıklama yapmak, Cumhurbaşkanımızın gösterdiği teveccühe terbiyesizlik olur” dedi.

“BENİM AĞZIMDAN DUYDUNUZ MU?”

Özcan, kendi ağzından böyle bir cümlenin çıkmadığını belirtip, “Ben hastanede yatarken ‘Aday olmayacak, hasta’ dediler. Herkes bir şey yazıp çiziyor. Benim ağzımdan bir şey duydunuz mu? Dışarıda her şey söyleniyor. Benim ağzımdan çıktığını söyleyebilir misiniz” diye konuştu.

“TÜM HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM”

Kürşat Engin Özcan, aday gösterilmesi durumunda 31 Mart için tüm hazırlıklarını tamamladıklarını kaydetti. Yapacakları projelerle Nazilli’yi yeniden eski günlerine döndürmek istediklerini vurgulayan Başkan Özcan, şunları söyledi:
“Şehrimizi ekonomik gücüne kavuşturup, depreme dayanıklı bir hale getireceğiz. Kenti yenileceğiz. Teknik sorunları aşıp, modern şehircilik anlayışıyla imar ve inşa edeceğimiz bir Nazilli olacak. Sanayi ve kültürel anlamda ciddi girişimlerimiz var. İş hayatı, istihdamı, sosyal yapısıyla güzel bir Nazilli planlıyoruz. Girişimlerimizi yaptık ve bir hayli mesafe katettik. Nazilli’yi özlenen, beklenen ve hak ettiği günlere geri döndüreceğiz. İnşallah bunları ikinci dönemimizde tamamlayacağız. Vatandaşlarımız, güçlü ve müreffeh Nazilli’de yaşayacak.”

04 Oca 2024 - 11:47 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik