Arenada şok olay!

İncirliova’da bu yıl 37’incisi gerçekleştirilen deve güreşlerinde kriz yaşandı. 2 yarışmacı, develerini arenadan çekti. Belediye Başkanı Kaya, olaya tepki gösterdi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Arenada şok olay!
Arenada şok olay!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

İncirliova Deve Güreşleri 37. kez start aldı. Ev sahipliğini Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın yaptığı güreşlerin açılış törenine AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, İl Başkanı Gökhan Ökten, MHP İl Başkanı Haluk Alıcık ile belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKANDAN TEPKİ

Açılış konuşmasını yapan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Karagöz develeri ile Ayhan Bey develerinin yarıştan çekildiğini duyurdu.

Kaya bu durumun develerin sahiplerinden kaynaklandığını ifade ederek “Birilerinin parası, pulu, develeri olabilir ama önce bu camiaya sevgisi saygısı olacak. İncirliova deve güreşlerini bozmaya çalışanları bu camiadan silerim” diyerek tepki gösterdi.

Başkan Kaya, "Ben doğuştan deveciyim. Bir devecinin torunu ve çocuğuyum. Ceyhun Savran diye bir arkadaşımız var. Parası var pulu var, develeri var. Bir de Atçalı Nuri Karagöz var. Onun da parası pulu develeri var. Parası pulu olabilir bir insanın ama önce bu camiaya sevgisi saygısı olmalı. Bu Atçalı Karagöz bir peçete sallamış da birileri alınmış. O yüzden de bu iki arkadaşımız develerini İncirliova güreşlerine getirmedi. Yazıklar olsun bunu yapanlara. İncirliova güreşlerini bozmaya kimsenin hakkı yok.” dedi.

Başkan Kaya güreşleri sabote etmeye kalkanların deve güreşi camiasından silineceğini sözlerine ekledi. 

06 Oca 2024 - 14:45 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi