MANŞET’İN YAZDIĞI GİBİ

Aydın’da ilkeli ve cesur haberciliğin marka adresi MANŞET, 23 Aralık tarihinde yaptığı haberde AK Parti’nin Büyükşehir adayının Mustafa Savaş olacağını günler öncesinden duyurmuştu. İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan, Mustafa Savaş’ı açıkladı. Aydın’da binlerce kişi tarafından izlenen açıklama, gözleri bir kez daha MANŞET Gazetesi’nin ilçe belediye başkan adaylarının da yer aldığı habere çevirdi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
MANŞET’İN YAZDIĞI GİBİ
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da günlerdir devam eden papatya falını sona erdirdi. Erdoğan, 23 Aralık 2023 tarihinde MANŞET Gazetesinin duyurduğu haberi doğrularcasına Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayının Mustafa Savaş olduğunu ilan etti.
MKYK Üyesi Umut Tuncer, Milletvekilleri Seda Sarıbaş, Ömer Özmen, İl Başkanı Gökhan Ökten, İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Alp Kayır ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Ancın’ı platforma davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerini kazanmalarını isteyerek başarı diledi.

MANŞET GÜNLER ÖNCESİNDEN YAZMIŞTI
Aydın’da ilkeli ve cesur gazeteciliğin markası MANŞET Gazetesi, 23 Aralık 2023 tarihinde Erdal Savaş imzalı haberde yer verdiği bilgide, AK Parti ve MHP arasında varılan mutabakat sonunda hangi ismin nereden aday gösterileceğini yazmıştı. Ankara kulislerinden elde ettiği bilgiler doğrultusunda Mustafa Savaş’ın AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağını yazan Erdal Savaş, çok merak edilen Nazilli, Efeler, Söke, Kuşadası ve Didim ile birlikte diğer ilçe belediye başkan adaylarının isim listesini de kamuoyunun bilgisine sunmuştu.

İLÇE İLÇE YAZDIK
31 Mart seçimlerine MHP ile birlikte Cumhur İttifakı olarak girecek AK Parti’de yanıtı en çok merak edilen sorulardan biri Nazilli, Efeler ve Söke adayının hangi partiden olacağıydı. MANŞET Gazetesi Aydın’da yaşayan vatandaşların bu yöndeki merakını 23 Aralık 2023 tarihli haberinde giderdi. Ankara’da MHP ve AK Parti kurmayları arasında günler ve saatlerce süren görüşmelerin detaylarına ulaşan MANŞET Gazetesi yayınladığı listeyle farkını ortaya koydu. AK Parti’nin 12, MHP’nin ise 5 ilçede aday çıkartacağı listeye göre Buharkent, Karacasu, Bozdoğan, Köşk, Karpuzlu, Koçarlı ve İncirliova Belediye başkanları yerini korurken Nazilli’de Kürşat Engin Özcan aday listesine giremedi.

SÖKE’DE YAVUZ SÜRPRİZİ
Her iki partinin yetkili kurullarınca en ince ayrıntısına kadar elden geçirilen aday adaylığı başvurularından sonra MHP’nin Efeler, Söke, Germencik, Karacasu ve Sultanhisar’da aday çıkartmasına karar verildi. Buna göre, Efeler’de Burak Pehlivan, Söke’de Tekin Yavuz, Germencik’te Halit German, Karacasu’da Mehmet Erikmen ve Sultanhisar’da Hüseyin Özer Belediye Başkanı seçilmek için mücadele edecek.

NAZİLLİ’DE EFSANE BAŞKAN
Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı AK Parti ise Aydın’da 12 ilçede aday çıkartacak. Nazilli’de listeye giremeyen Kürşat Engin Özcan’ın yerine efsane başkan Esat Ergüler seçmenin karşısına çıkacak. Buharkent’te Mehmet Erol, Kuyucak’ta ise milletvekilliği için görevinden istifa eden Metin Ertürk yeniden belediye başkan adayı gösterilecek. Ufuk Altıntaş Bozdoğan’da yerini korurken, Kuşadası’nda Esat Altungün, Didim’de ise Savaş Cengiz AK Parti’nin adayı olacak. İYİ Parti’den AK Parti’ye geçen İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ise yerini korudu. 2019 yerel seçimlerinde MHP’den Karpuzlu Belediye Başkanı olan Hilmi Dönmez ise AK Parti’den seçim girecek. Nedim Kaplan Koçarlı’da ikinci kez seçilmek için seçmenin karşısına çıkacak. Çine’de ise Ali Dinçer’de karar kılınırken, Yenipazar’da Kıvanç İşbilen Belediye Başkanı seçilmek için mücadele edecek. Köşk’te Nuri Güler yeniden seçilmek için onay isteyecek.

İşte Erdal Savaş’ın 23 Aralık 2023 tarihinde “AYDIN’DA BÜYÜKŞEHİR ADAYI BELLİ OLDU” başlıklı o haberi.
https://www.mansetaydin.com/haber/18501524/aydinda-buyuksehir-adayi-belli-oldu

07 Oca 2024 - 15:28 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş