Arıkan krizi tavan yaptı

CHP tarafından Mustafa İberya Arıkan’ın Söke'de aday gösterilmesiyle başlayan gerilim tırmanıyor. Sular bir türlü durulmuyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CHP Söke ilçe örgütünün çöküşüne, Fatih Akkentli'nin çekip gitmesine yol açan Mustafa İberya Arıkan’ın adaylığına bir tepki de partinin duayenlerinden eski Büyükşehir Belediye Meclis üyesi İsmail Yerli'den geldi.

CHP Söke Belediye Başkan aday adaylığı için müracaat eden Veli Devrim Yerli’nin babası olan ve Alevi camiasında oldukça sözü geçen Yerli, Arıkan’ın bugünlere gelmesinde Çerçioğlu’nun önemli bir katkısı olduğunu savundu.

Yerli Başkan Levent Tuncel’in vefatından sonra Belediye Başkanlığı oylamasına Çerçioğlu’nun müdahale ettiğini savunarak Arıkan’ın adaylık sürecinin o dönemde başladığına işaret etti.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İsmail Yerli, “Belediye meclis üyelerini ayarlayıp Belediye Başkanı seçtiren siz ve Çerçioğlu değil misiniz. Kullanacağınızı düşündünüz ve partinin evladına sahip çıkmadınız. Şimdi niye şikayetleniyorsunuz. Zaten CHP kendi evlatlarına sahip çıkmıyor. Emek çekmeden tepeden gelen adaylar daha makbul oluyorlar." diye yazdı.

13 Oca 2024 - 18:09 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi