Whatsapp'a yeni özellik geliyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iddia edilen yeni bir rapora göre kullanıcılara daha fazla metin biçimlendirme seçeneği sunma yolunda beta testleri gerçekleştiriyor.

Meta şirketine ait olan WhatsApp, 2016 yılında metin biçimlendirme özelliğini kullanıma sunmuştu ve şimdi Android ve iOS beta kullanıcıları için bir dizi yeni biçimlendirme seçeneğini test ediyor.

Yeni metin biçimlendirme seçenekleri şunları içeriyor:
WhatsApp beta uygulamasının 2.24.2.9 sürümü ile Android ve iOS beta kullanıcıları, mesaj içinde belirli bir bölümü vurgulamak için '>' işaretini kullanabilirler. Ayrıca, madde işaretli listeler oluşturmak için '-' veya '*' işaretleri kullanılabiliyor. Numaralandırılmış listeler ise mesajın başına bir numara yazılarak oluşturulabiliyor.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görülen bu yeni metin biçimlendirme seçenekleri, şu anda sadece WhatsApp beta uygulamasının Android için 2.24.2.9 sürümüne ve iOS için 23.21.1.75 sürümüne sahip kullanıcılar için geçerli. Ancak, bu özelliğin önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

13 Oca 2024 - 21:09 - Teknoloji