ÇERÇİOĞLU’NU RAHATLAN KARAR

Yerel seçimlerde birçok ilde kendi adaylarını çıkartacaklarını söyleyen Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Genel Merkez yöneticileri, özellikle CHP’lilerin merakla beklediği illeri açıkladı. DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, aralarında Ankara’nın da bulunduğu illeri kamuoyu ile paylaştı.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
ÇERÇİOĞLU’NU RAHATLAN KARAR
Haber albümü için resme tıklayın


Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi, (DEM) aday çıkartacakları illeri belirledi. Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan’ın açıkladığı listede başta Ankara olmak üzere DEM Parti Antalya, Bolu, Kayseri, Kocaeli, Konya ve Samsun'da kendi adaylarıyla seçime girecek.


13-14 Ocak tarihlerinde 90 seçim bölgesinde sandık kuracak DEM Partililer, yaklaşık 100 bin delegeyle belediye başkan aday adayı, belediye meclis üyesi aday adayı ile il genel meclisi üyesi adaylarından oluşan 4 bin kişi için oy kullanacak. Aday belirleme komisyonlarının hazırlıklarını tamamladığını da kaydeden Doğan, çalışmalarda sona gelindikçe diğer adayların da kamuoyuna duyurulacağını ifade etti. Aydın’da şu ana kadar kendi adayları ile seçime girme konusunda net bir tavır sergileyemeyen DEM Partililer Söke, Germencik, Didim ve Efeler’de aday çıkartacaklarını belirtmişti.


DEM Parti Genel Merkezi’nden Aydın’la ilgili alınacak kararı merakla bekleyen CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun seçim kampanyasını buna göre şekillendireceği belirtilirken, her iki parti arasında genel merkezler düzeyinde devam eden görüşmelerin olumlu geçtiği de gelen haberler arasında.

13 Oca 2024 - 21:16 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş