Toplayın şu köpeklerinizi!

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya çevre ilçelerden İncirliova’nın belirli yerlerine toplu halde köpek bırakılması tepki gösterdi. Kaya, “İncirliova kimsenin köpek bırakma alanı değil." diyerek rest çekti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Toplayın şu köpeklerinizi!
Toplayın şu köpeklerinizi!
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın İncirliova Belediyesi veteriner ve hayvan toplama ekipleri İncirliova deve güreşlerinin yapıldığı alana çok sayıda köpeğin topluca bırakıldığı ihbarını aldı.
Durumu yerinde inceleyen ekipler alan ve çevresinde daha önce takibini yapmadıkları çok sayıda köpeğin olduğunu tespit etti.
Çevrede bir anda sayısı artan köpeklerin başka yerlerden toplanılarak, alana bıraktığı düşünülüyor.

BAŞKAN SERT ÇIKTI

Başkan Kaya, belediye olarak sokak hayvanlarının ıslahı ve kontrolü noktasında üzerlerine düşeni yaptıklarını ancak İncirliova'nın köpek bırakma alanı olmadığını söyledi.
Kaya, “İncirliova Belediyesi olarak vatandaşlarımızın güvenliği ve sağlığını düşünerek ekiplerimiz ile sahada sürekli taramalar yapıyor ve sokak hayvanlarını kontrol altında tutuyoruz. Son dönemlerde ülkemizde yaşanan birçok üzücü olay herkesin malumu. Biz İncirliova Belediyesi olarak sokak hayvanları ile ilgili üzerimize düşeni yaparken maalesef başka yerlerden ilçemize toplu halde köpek bırakıldığını tespit ediyoruz. Bu durumu kabullenmemiz mümkün değil." diye konuştu.

15 Oca 2024 - 18:19 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi