Siyasi ahlaksızlık

Cumhur İttifakı Efeler Belediye Başkan Adayı Burak Pehlivan, MHP'li meclis üyesi Kazım Payza'nın istifasını siyasi ahlaksızlık olaraktan nitelendirdi.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Siyasi ahlaksızlık
Haber albümü için resme tıklayın

Efeler Belediye Başkan Adayı Burak Pehlivan Aydın Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Basınla bir araya gelen Pehlivan, bir soru üzerine MHP'li Efeler Belediyesi Meclis üyesi Kasım Payza'nın partiden istifasını değerlendirdi.
Payza'nın istifasını 'siyasi ahlaksızlık' olarak nitelendiren Pehlivan, "İtibarını popüleritesini, şöhretini Milliyetçi Hareket Partisi'ne borçlu olup da kendisi önümüzdeki dönemde bir nemalanma olamayacağını Parti'nin belediye meclis üyesi noktasında ve diğer kademelerinde görev alamayacağını anlayıp, bu şekilde davranmasını onun siyasi ahlaksızlığına veriyoruz. Herkes meşrebinin, fıtratının gereğini yapar. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Büyük bir ihtimalle pazarlıklar dönüyor. Önümüzdeki günlerde hep beraber bunu da görmüş oluruz" dedi.
Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanı Hakan Karakuş'un, Payza'ya yönelik "Biraz şerefin kaldıysa Milliyetçi Hareket Partisi’nin oyları ile seçildiğin Efeler Belediye Meclis Üyeliği’nden de istifa et” açıklamasına MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın yanıt verdi. Baskın, "Hakan bey teşkilatçılığın gereğini yapmış " dedi.

16 Oca 2024 - 11:17 - Siyaset

Mahreç  Melek Fırat