Yumruklarını konuşturdular

Aydın Gençlik ve Spor il Müdürlüğü tarafından organize edilen ve bölgenin boks yeteneklerini bir araya getiren Genç Erkekler ve Kadınlar Ferdi Boks İl Seçmeleri tamamlandı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Yumruklarını konuşturdular
Haber albümü için resme tıklayın

24-31 Ocak tarihleri arasında Mersin'de gerçekleşecek olan Genç Erkekler ve Kadınlar Ferdi Boks mücadelelerinde Aydın’ı temsil etmek için 7 kadın ve 11 erkek olmak üzere toplamda 18 boksör, il birinciliği için ter döktü.
Kadınlar arasında gerçekleşen müsabakalarda, boksun inceliklerini ve stratejilerini ustalıkla sergileyen sporcular, kıyasıya rekabetin yaşandığı bir atmosferde birincilik kürsüsüne çıktı.
48 Kg'da Simge Bekler, 50 Kg'da Şule Yalçın, 54 Kg'da Hatice Kavran, 60 Kg'da Arzu Tekin, 66 Kg'da mücadele eden Yağmur Turhal, 81 Kg'da Ece Bulut, +81 Kg'da Aylin Şahin, gösterdikleri etkileyici performanslar ile birincilikle ödüllendirildi.
Erkekler kategorisinde de aynı çekişme ve heyecanlı müsabakalar yaşandı. Zorlu rakipleri karşısında üstün bir performans sergileyen Aydın'ın yetenekli boksörleri, il birinciliği için kıyasıya mücadele etti.
48 Kg'da Mehmet Eren Çini, 51 Kg'da Tevfik Akkaş, 54 Kg'da Faruk Tuğrul, 57 Kg'da Seyit Demir, 60 Kg'da İbrahim Alp Bakır, 63,5 Kg'da Arda Nural Sincap, 67 Kg'da Ahmet Mert, 71 Kg'da Mehmet Taş, 75 Kg'da Emir Avdan zorlu mücadelelerin ardından birincilik kürsüsüne çıktılar. 57 Kg'da mücadele eden Mustafa İldeniz ikinci, 60 Kg'da mücadele eden Cem Aylar ise ikinci oldu.

16 Oca 2024 - 13:15 - Spor

Mahreç  Haber Merkezi