Yenipazarlı'dan CHP’ye teşhis

Memleket Partili Ali Çetinkaya’nın CHP’den Nazilli Belediye Başkan adaylığı gündeme geldi. Uzun yıllar CHP’de siyaset yapan ve Muharrem İnce’ye yakınlığıyla bilinen Memleket Partisi eski İl Başkanı Cavit Yenipazarlı, “CHP adayının profili yetersiz” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Yenipazarlı'dan CHP’ye teşhis
Yenipazarlı'dan CHP’ye teşhis
Haber albümü için resme tıklayın

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi ittifak için bir araya geldi. Görüşmenin ardından Nazilli’de adaylığı tartışılan Gamze Yolcu Metin’in yerine, Memleket Partili Ali Çetinkaya’nın CHP’nin adayı olarak gösterileceği konuşulmaya başlandı.

“ALİ BİR ADIM ÖNDE”
Uzun yıllar siyaset yaptığı CHP’den ayrılarak Muharrem İnce’nin kurduğu Memleket Partisi saflarına katılan eski İl Başkanı Cavit Yenipazarlı, yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Muharrem İnce’ye yakınlığıyla bilinen Cavit Yenipazarlı, Ali Çetinkaya’nın CHP’nin adayından bir adım önde olduğunu belirterek, “Ali Çetinkaya, CHP’de yetişmiş, bizim de emek verdiğimiz, meslektaşım ve yoldaşım. Aday olursa bu işi başaracağına inanıyorum. Nazilli’nin masada pazarlık konusu olduğunu düşünmüyorum. Pazarlık olsa sadece Nazilli değil başka belediyeler de olur. Nazilli’de Ali Çetinkaya’nın uzun zamandır belediye başkanlığı için çalışması onu ön plana çıkarıyor. CHP’de bir dağınıklık olduğu için Ali bir adım öne çıkıyor” dedi.

“CHP’DE DAĞINIKLIK VAR”

CHP’nin Nazilli’deki aday profilinin düşül olduğunu vurgulayan ve parti içinde yaşanana krizlere dikkat çeken Yenipazarlı, “Ne yazık ki mevcut yönetim belediye başkan adayıyla ilgili bir çalışma da yapmıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı’nın broşürlerini dağıtıyorlar. Ancak Nazilli adayı için çalışma yapmıyorlar. Gamze Yolcu Metin’den de bir hareket görmüyoruz. CHP’de büyük bir dağınıklık söz konusu. Genel merkez bunun farkındadır” ifadelerine yer verdi.

25 Oca 2024 - 17:57 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik