Savaş’tan Aydın'a söz

AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Özlem Çerçioğlu ve ekibinin deprem konusunda da Aydınlıları aldattığını söyleyerek, göreve geldiklerinde depreme dayanıklı bir kent için ne gerekiyorsa yapılacağını vurguladı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Savaş’tan Aydın'a söz
Savaş’tan Aydın'a söz
Video için play'e tıklayın

Aydın güne Kuşadası Körfezi'nde saat 08.19'da meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremle uyandı. Çevre şehirlerden de hissedilen deprem büyük korku yarattı.
Depremin artçılarının süreceği de belirtilirken AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş sosyal medya hesabından yayınladığı video ile değerlendirmede bulundu. Savaş, Büyükşehir Belediyesi yönetiminin deprem konusunda da hiçbir şey yapmadığını, Aydınlıların büyük bir risk altında olduğunu söyledi.
“Deprem kuşağında yer alan Aydın’ın depreme dayanıklı bir şehir olması en büyük projemiz. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız” diyen Savaş, göreve başlar başlamaz deprem koordinasyon ekibinin çalışmalara başlayacağını duyurdu.

15 YIL BOŞA GEÇTİ
Savaş şu açıklamaları yaptı:
“Bugün sabaha depremle uyandık. Aydınımız büyük bir deprem riskiyle karşı karşıya. Büyükşehir belediyesi yönetimi 15 yıllık süre zarfında tüm alanlarda odluğu gibi deprem konusunda da görevini ihmal etti. Bu konuda hiçbir hazırlık yapmadı. Ne yazık ki kentsel dönüşüme dair hiçbir plan üretilmedi. Uzun lafın kısası hayatımız canlarımız büyük bir risk altında. Deprem kuşağında yer alan şehrimizin depreme dayanıklı bir şehir olması en büyük projemiz. Ve bunu için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz.
Göreve başlar başlamaz deprem koordinasyon ekibi çalışmalarına başlayacak şehrimizi hızla olası depreme hazırlayacağız.
Aydın’ın depreme dirençli bir şehir olması için ne gerekiyorsa yapacağımızdan hiçbir şüpheniz olmasın. Çünkü bizim sevdamız da davamız da Aydın.“

27 Oca 2024 - 21:38 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi