Yolcu yolunda

CHP Nazilli’de belediye başkan adaylığından çekilen Gamze Yolcu Metin, sessizliğini bozdu. Metin, "Galiba benim için vakit henüz erken" dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CHP Nazilli’de adaylığı krize neden olan ve gelen tepkilerin ardından geri çekilen Gamze Yolcu Metin bir açıklamayla partililere veda etti.
1 yıl önce üye olduğu partide önce 6. sıradan milletvekili adayı sonra da belediye başkan adayı olarak gösterilen Metin, çekilme kararının ardından ilk kez konuştu.
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan CHP’li Metin, kendisine tebliğ edilen görevi zorluklara rağmen kabul ettiğini ancak sürece devam etmemenin hem kendisi hem de partiye zarar vereceğini aktardı.
31 Ocak 2024 tarihinde genel merkeze dilekçe sunduğunu söyleyen Metin, partidaşlarına teşekkür etti.

GÜÇLENECEĞİM
Nazilli’ye hizmet etme vaktinin daha gelmediğini söyleyen Gamze Yolcu Metin, “Görevi kabul ettiğim gün, ‘Gamze galiba Nazilli’ne hizmet etmen gerekiyor, silkelen ve göreve hazırlan!’ demiştim kendime. Fakat daha vakti gelmemiş demek ki. Umudu olduğum tüm dostlarımdan da özür diliyorum. Bu pes ettim anlamına gelmiyor elbet, beni yakından tanıyanlar ne kadar inatçı olduğumu bilirler. 21 gün çok şey kattı bana; ama inanın hiç bir şey götürmedi benden. Daha güçlü şekilde, yine sahalarda ve yine CHP ailemin bir neferi olarak partimin bayrağını taşımaya devam edeceğim” diye yazdı.

02 Şub 2024 - 11:21 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik