Menderes'i geri verin

Adnan Menderes Stadyumu’nun yıkımı sonrası oluşacak yeni alanın belirsizliği, çevre esnafını çileden çıkardı. Vatandaşlar, kaybolup giden anılarını ve şehrin simgesi olan yeni bir mabedin tekrardan yerine yapılmasını istiyor.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Menderes'i geri verin
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın’ın Efeler ilçesinde yer alan ve 73 yıllık serüveninin ardından yıkıma maruz kalan Adnan Menderes Stadyumu’nun boşluğunda oluşacak yeni alan, tartışma konusu haline geldi.

Hakkında hiçbir açıklamanın yapılmadığı bölge için çevre esnafı duygu, düşünce ve isteklerini MANŞET mikrofonlarında dile getirdi.

Çevrenin en bilindik esnaflarından olan Hüseyin Obuz, nam-ı değer “Aydınsporlu Baba”, Menderes’in yıkılmasıyla anılarının da o enkaz altında yok olup gittiğini anlattı.

Bölgenin önemine vurgu yapan Obuz, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun zamanında sözünü vermiş olduğu “Zeybek Arena” projesinin havada kaldığının altını çizdi.

Obuz, “Zamanında zeybek arena adında yeni bir stadyum vaad edildi. Biz ne stadyum gördük ne de bir şey. Burası Aydın’ın kalbi. Biz yeni alana yeniden bir stadyum ya da spor tesisi yapılmasını istiyoruz” dedi.

YEŞİL ALAN ORTAK KANI

Dünyada ve Türkiye’de yeşil sıkıntışı yaşandığını belirten çevre esnafı da, stadyumun yerine halkın 7/24 kullanabileceği, olası bir depremde toplanabileceği alan yapılmasından yana.

Çevre esnafları, Aydın’da sadece Tekstil Park ve Mimar Sinan Parkı’nın bu işlevi gördüğünü, Efeler’in merkezinde yeşil bir alana ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Oluşacak yeni alana, kesinlikle bina dikilmemesi gerektiğinin altını çizen esnaflar, konunun da takipçisi olacaklarını belirtti.

08 Şub 2024 - 17:21 - Spor

Mahreç  Hakan Horata