Şampiyonların okulu ADÜ!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, çeşitli turnuva ve branşlarda bir kez daha başarıya ulaştı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

ADÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, katıldıkları yarışmalarda Aydın'ı başarıyla temsil ediyor.
Sırbistan’ın başkenti Belgrad şehrinde düzenlenen U20 yaş altı Balkan Atletizm Şampiyonası’nda Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencisi Ali Peker, gülle atma branşında ikinci olarak gümüş madalya kazandı.
Aynı yarışmada Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencisi Mustafa Çinpolat’ın da yer aldığı Milli Takım, 4x400 m bayrak yarışında şampiyonluk ipini göğüsledi. Mustafa Çinpolat, 400 m koşuda ikinci olarak gümüş madalyaya uzandı.
Antrenörlük Eğitimi öğrencisi Mehmet Çelik, Gran Premio International Atletismo Valencia Salon Yarışması’nı 1. sırada tamamladı. Aynı yarışta 3000 metre koşan ADÜ mezunu Abdurrahman Gedikoğlu ise 8. oldu.

DAHA YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ
Başarılarla gurur duyduklarını ifade eden ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “Öğrencilerimiz katıldıkları her yarışmada üniversitemizi ve Aydın’ı gururlandırmaya devam ediyor. İnşallah bu başarıları sürdürüp daha yukarılara taşıyacağız. Başarıda emeği geçen başta öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere tüm ekibi kutluyorum” diye konuştu.

09 Şub 2024 - 20:13 - Spor

Mahreç  Haber Merkezi