İsrail'de Netanyahu'ya tepki

İsrail’in başkenti Tel Aviv ve Kudüs’te düzenlenen esir protestolarında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hükümetine tepkiler sürüyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları devam ederken, esir yakınlarının da ülkelerinde protesto gösterileri devam ediyor. Gazze Şeridi’nde esir tutulanların yakınları ve onlara destek vermek isteyen binlerce kişi, İsrail’in başkenti Tel Aviv’deki Habima Meydanı’nda bir araya geldi. Mevcut hükümeti protesto eden binlerce İsrailli, tüm rehinelerin bırakılması ve derhal seçime gidilmesi çağrısında bulundu. Hükümetin eylemlerini ve 7 Ekim olaylarına verdiği tepkiyi eleştiren kalabalık, "Zaman onları öldürüyor” pankartları taşıdı.

HÜKÜMETE GÜVEN YOK
Kudüs’teki esir protestosunda konuşma yapan eski İsrail Savunma Kuvvetleri Askeri İstihbarat Dairesi Başkanı Tümgeneral Amos Malka, Netanyahu’nun İsrail’i kendi hayatta kalma savaşına soktuğunu belirterek, Netanyahu’yu, “sıfır empati, sıfır sorumluluk” sözleriyle eleştirdi.
Malka, 7 Ekim olaylarında Netanyahu’yu suçlu bulduğunu vurgularken, “Bu çılgın hükümetin, bu başıboş başbakanın nesi var?” ifadelerini kullandı.

11 Şub 2024 - 00:00 - Dünya

Mahreç  Haber Merkezi