Bileği bükülmedi

Bozdoğanlı Hatice Cankaya Aydın’ın gururu oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları kapsamında Konya’da düzenlenen Bilek Güreşi Müsabakalarına okulu adına katılan genç sporcunun bileğini bükebilen olmadı. Hatice Aydın’a birincilikle döndü.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Bileği bükülmedi
Bileği bükülmedi
Haber albümü için resme tıklayın

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları kapsamında Konya’da düzenlenen ve farklı illerden yüzlerce sporcunun katıldığı Bilek Güreşi müsabakalarında Aydın’ı temsil eden Hatice Cankaya, rakiplerinin arasından sıyrıldı ve birincilik madalyası ile yuvasına döndü.
Bozdoğan Bahattin-Gülten Çırpanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Hatice Cankaya, 55 kg. sol kol müsabakalarında rakiplerini yenerek Türkiye birincisi oldu.

HEDEF MİLLİ TAKIM
Kazanılan başarının azimli ve disiplinli bir çalışmanın ürünü olduğunu kaydeden Okul Müdürü İsmail Çetin, "Öğrencimiz her sene beden eğitimi öğretmeni ile birlikte kendisini geliştirerek bu başarıyı kazandı. Bozdoğan İmam Hatip Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Cemil Şalış ile Türkiye Üçüncülüğü elde eden öğrencimiz, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında okulumuz Beden Eğitimi öğretmeni Öznur Akseki ile Türkiye ikincisi oldu. Çalışmalarına devam eden ve hedefine birinciliği alan öğrencimiz bu sene Türkiye birincisi oldu. Şu anki hedefimiz öğrencimizi Milli Takım elemelerine götürmek. İnşallah okulumuzdan bir milli takım sporcusu kazandıracağız.
Öğrencimizin üzerinde emeği olan Ortaokul ve Lisedeki Beden Eğitimi öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz. Öğrencimize spor ve eğitim-öğretim hayatında başarılar dileriz.” dedi.

12 Şub 2024 - 11:46 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi