Aydın'ın dağ aslanları

Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan 3 kişilik Motosikletli Asayiş Timi, ilçede 7/24 devriye gezerek suçlulara göz açtırmıyor.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Aydın'ın dağ aslanları
Aydın'ın dağ aslanları
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın İl Jandarma Komutanlığı’nın il genelinde tüm birimleri suç ve suçlulara karşı mücadele ediyor.

Ekipler özverili çalışmaları ile vatandaşın takdirini kazanıyor.

Nazilli’de de ekipler isminden sık sık söz ettiriyor. Yaptığı faaliyetler ile ilçeyi suçtan arındırmaya adeta and içen Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı, devriye ekipleri ile ilçede güven koridoru oluşturuyor.

KIRSALIN HUZUR TİMİ

Nazilli’nin 62 mahallesinden sorumlu İlçe Jandarma Komutanlığı, Motosikletli Asayiş Timi ile kırsal kesimlerde tüm noktalara kadar ulaşım sağlıyor.

Başta hırsızlık olayları olmak üzere, meydana gelen asayiş olaylarına müdahale eden ve “huzur timi” olarak adlandırılan Motosikletli Asayiş Timi olumsuz hava şartlarında bile sahadan bir an ayrılmıyor.

DAĞ TAŞ ONLARDAN SORULUR

Önleyici kolluk devriyesinde görev alan 3 kişilik eğitimli 2 motorize ekip, seri bir şekilde hareket ederek vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için canla başla çalışıp suçlulara göz açtırmıyor.

Jandarma sorumluluk bölgesinde meydana gelebilecek olayların önlenmesi, faillerin yakalanması ve olayın aydınlatılmasına yardımcı olmak, alınan ihbar ve şikâyetleri değerlendirip olay yerine ivedilikle intikal eden huzur timi özellikle dar sokaklar, kırsal mahalleler, orman yolları gibi araçların hareketini kısıtlayan yollarda önemli rol oynuyor.

MASTAURA'DA KONTROL

Keşfedildiği günden bu yana ilçenin göz bebeği haline gelen ve eski çağ tarihine önemli ışık tutan Mastaura Antik Kenti’nde ise kontrol Huzur Timi’nde.

Bulunduğu konumdan dolayı araç girişinin zor olduğu Mastaura Antik Kenti’nde devriye dolaşan Motosikletli Asayiş Timi, bölgenin en önemli noktasına gözü gibi bakıyor.

Antik Kent’e gelen ziyaretçilere GBT sorgulaması yaparak yaşanabilecek olumsuz olaylara karşı önlem alan Tim, son zamanlarda artış gösteren define avcılarına da göz açtırmıyor.

5 HAFTALIK EĞİTİM

Motosikletleriyle zorlu arazi şartlarında görev yapan Huzur timleri, 5 haftalık bir eğitimden geçiyor.

Bursa Jandarma Trafik Okulu’nda güvenli ve ileri sürüş teknikleri eğitimleri alan tim için parkurlarda aksiyon filmlerini aratmayan uygulamalı sürüşler düzenleniyor.

Kışlada, trafik, motosiklet güvenli ve ileri sürüş teknikleri, tehlikeli madde taşımacılığı denetimi, kaza araştırma, inceleme ve trafik eğitimcisi gibi kurslar veriliyor.

12 Şub 2024 - 16:54 - Asayiş

Mahreç  Mustafa Çelik