Kamacı gitti kriz bitti

CHP Aydın’da en son Didim adayını açıkladı. Önce Başak Kamacı'nın adı duyuruldu, tepkiler üzerine gece aday değiştirildi ve Hatice Gençay isminde karar kılındı. Beklentilerine uygun bir aday olmaması halinde istifaya hazırlanan Didim örgütünde sular Gençay’ın adının açıklanması ile duruldu.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Kamacı gitti kriz bitti
Kamacı gitti kriz bitti
+1
Haber albümü için resme tıklayın

CHP’de aday belirleme mesaisi dün gece yarılarına kadar sürdü.
Germencik’te Burak Zencirci aday olarak duyurulurken Didim’de işler karıştı. Önce, eski başkan Mümin Kamacı’nın yeğeni Başak Kamacı’nın adı açıklandı, gelen tepkiler üzerine saatler sonra aday değiştirildi ve Hatice Gençay isminde karar kılındı.
Uzun bir süre adayın açıklanmasını bekleyen CHP Didim örgütü, ilçenin profiline uygun bir isim açıklanmaması durumunda istifalarının ceplerinde olduğunu söylemişti.
21 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri de benzer sözlerle genel merkeze giderek isteklerini dile getirmişti.
Ancak hem sivil toplum kuruluşu temsilcileri hem de CHP’liler açıklanan isimden memnun kaldı.
CHP Didim ilçe başkanlığına giderek kısa bir toplantı yapan Gençay, “Söyleyecek sözümüz, yapacak gücümüz var” diyerek yola çıkmıştık. Didim benim evim, siz ailemsiniz; şimdi kollarımızı hep birlikte sıvayalım dostlar. Başlıyoruz” dedi.

ATABAY’A KARŞIYDIK
CHP’liler bu süreçte özellikle mevcut başkan Deniz Atabay’a karşı olduklarını vurguladı. 21 sivil toplum kuruluşu adına konuşan Didim Erzincanlılar derneği eski başkanı Niyazi Ağaç, “Değişim istiyorduk o değişim gerçekleşti. 10 yıldır belediyeyi aynı insan yönetiyordu. Ama hep yabancı gibi davrandı. Doğru dürüst hizmet edilmedi. Bir yağmur yağıyor her yer su altında kalıyordu. Değişim gerekiyordu. Bunu için sesimizi yükselttik. Önce Başak Kamacı’nın adı açıklandı ama o da istemediğimiz bir isimdi. Sonra değişiklik yapıldı ve Hatice Gençay dendi. Kendisi tanıdığımız sevdiğimiz bir isim. Başarılı olacağına inanıyoruz. Adayımızın arkasındayız ve destekliyoruz.“ dedi.

13 Şub 2024 - 16:47 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi