Kim ki bunlar?

Nazilli’de CHP’nin açıkladığı belediye meclis üyesi aday listesi tam bir krize dönüştü. Kontenjan aday olarak bir Vatan Partili, bir İYİ Partili’nin listede yer bulması CHP'yi karıştırdı. Cavit Yenipazarlı “Partiye oy verdiği bile şüpheli isimler listede” diyerek işin aslını özetledi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Kim ki bunlar?
Kim ki bunlar?
Haber albümü için resme tıklayın

Partilerin belediye meclis üyesi aday listeleri fırtına yarattı. Fırtınanın büyüğü ise CHP Nazilli’de koptu.
Listede tabanın onay vermediği isimlerin yer aldığını ileri süren CHP’liler, barut fıçısına döndü.
18. sırada yer bulan Aysun Bademli adaylıktan çekilirken, asıl tepki kontenjanlara gösterildi.
Eski Vatan Partili avukat Selahattin Yılmaz'ın alması tartışmaları da beraberinde getirdi.


Aday listesini eleştirenlerin başında CHP’nin ağır toplarından Cavit Yenipazarlı da var.
2019’da partiden ayrılıp Memleket Partisi’ne geçen ve il Başkanlığı da yapan Yenipazarlı “30 yıl hizmet ettiğim 5 yıldır da dışarıdan takip ettiğim CHP’de benim bile tanımadığım isimler aday oldu” dedi.

OY VERDİKLERİ BİLE ŞÜPHELİ
MANŞET’e konuşan Yenipazarlı “Adını duymadığım 30 yıl boyunca partide karşılaşmadığım, bir çay içmediğim insanlardan oluşan liste bu. Partiye asla emek vermemiş, oy verdiği bile şüpheli insanlardan oluşan liste söz konusu. 10 oyu bile olmayan insanlar belediye meclis üyesi adayı yazılmış. Böyle olduğu için de belediye başkan adaylarının da meclis üyesi adaylarının da heyecan yarattığını düşünmüyorum. Bu seçimin alınmasını istiyorum ama bu tabloyla nasıl alınacak onu da kara kara düşünmeden edemiyorum." ifadelerini kullandı.

ADI MAFYA AVUKATINA ÇIKMIŞ ADAY
Kontenjan adaylar arasında yer alan Selahattin Yılmaz’ı da “Toplumun önüne çıkıyorsanız arkanızda sizi utandıracak şeyler olmaması lazım” sözleriyle hedef alan Yenipazarlı "Doğru olmayan yöntemlerle doğru sonuç alınmaz” diyerek tepkisini şöyle sürdürdü:
"Adı mafya avukatına çıkmış, Doğu Perinçek’in milletvekili adayı olmuş, gülünç denecek kadar az oy almış, avukat diploması da çeşitli olaylar nedeniyle askıya alınmış ve avukatlığa yeni dönmüş, partilinin saygı duymadığı bir ismin CHP listesinde hem de kontenjan listesinde olmasını Ertuğrul Tetik’in Erhan Algan’ın komşuluklarına arkadaşlıklarına bağlıyorum. Böyle yanlışlar yapılıyorsa, insan eşini dostunu belediye meclisine taşıyorsa bu partiye emek verenlerin değeri nerede kaldı?”

ÜYE YAPILIP ADAY GÖSTERİLDİLER
CHP Nazilli eski ilçe yönetim kurulu üyesi Erkan Acahan da aday gösterilenleri tanımadığını söyledi ve “Yeni üye yapılıp hemen aday gösterildiler” dedi.
Acahan “Partiye yıllardır emek veren, bayrak asan, broşür dağıtan, kahve kahve, mahalle mahalle gezen isimleri listelerde göremedik. Aysun Bademli gibi kişilerin bu listelerde olması gerekiyordu. İlçe başkanlığı, meclis üyeliği yapmış Atilla Talay gibi isimlerin başvurmasına rağmen bu listelerde yer almaması bizi üzdü. Listelerde ismini dahi duymadığımız, tanımadığımız kişiler var. Yeni üye yapılıp alınmış olabilirler. Yoksa İlçe başkanlığına aday olduğumda bu arkadaşları görmüş olmam gerekirdi.” diye konuştu.

22 Şub 2024 - 13:57 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi