Nazilli işçi çıkarmayacak

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, göreve seçilmesi halinde işini hakkıyla yapan hiçbir personeli işten çıkarmayacağını söyledi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Nazilli işçi çıkarmayacak
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, tvDEN ekranlarında yayınlanan Mesele Mühim programına konuk oldu.
Gazeteci Erdal Savaş’ın sorularını yanıtlayan Esat Ergüler, önce belediye başkanlığı döneminde hayata geçirdiği projeleri anlattı.

BELEDİYE PERSONELİNE MESAJ
AK Partili Esat Ergüler, göreve seçilmesi halinde belediyeden işçi çıkaracağına yönelik algı operasyonları yapıldığını söyledi.
Geçmişten örnek veren Esat Ergüler, “Ben 1994 yılında belediye başkanı seçildiğim zaman görevi rahmetli Yavuz Kaynar’dan devralmıştım. Ben Anavatan Partili bir belediye başkanı olarak seçildim. Belediye de sosyal demokrat bir belediyeydi. O arkadaşların birisini bile işten çıkarmadım, onlarla devam ettim” diye konuştu.

KARDEŞİMLE SORUNUM OLMAZ
Ergüler, başkan seçilmesi durumunda Nazilli'de işini hakkıyla yapan hiçbir personeli işten çıkarmayacağının altını çizdi.
Geçmişteki başkanlık döneminden örnekler veren Efsane Başkan, “Zabıta Müdürümüz Şaban Düveli, Yavuz amcanın seçimi kazanması için onun seçim koordinasyonunu üstlenen kişiydi. Bu kardeşimiz, seçimden 3-4 ay sonra yanıma geldi ve dedi ki ‘Başkanım, beni görevden alacaksınız ya, ben uyuyamıyorum. Bir an önce alın da bu eziyet bitsin dedi.’ Ben de ona çalışmasından memnun olduğumu ve performansı düşerse yanıma çağıracağımı söyledim. Bana oy vermemiş, benim kaybetmem için mücadele etmiş o arkadaşla da 7 yıl çalıştım. Benim alın teri döken, ekmeğini helal kazanarak evine götürmek isteyen hiçbir kardeşimle sorunum olmaz” ifadelerini kullandı.

BANKAMATİK MEMURLARIYLA ÇALIŞMAYIZ
Ergüler, personel konusundaki net tavrını, “Eğer personel işinde başarılı olursa, hiçbir belediye başkanı üreten, çalışan ve kendisine yararlı olan personelini işten çıkarmaz. Benim de, belediyede iş disiplinini bozan, çalışan insanın şevkini kıran veya çalışmadan para alan bankamatik memurları ya da işçileriyle işim olmaz.” diyerek açıkladı.

23 Şub 2024 - 09:56 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik