Nazilli'ye müjde!

AK Partili Esat Ergüler, Nazilli için ilk projesini açıkladı. Esat Ergüler, ev sahibi olmayan vatandaşlar için sosyal konut yapacaklarını söyledi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Nazilli'ye müjde!
Nazilli'ye müjde!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhur İttifakı’nın Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, bir haber sitesinin canı yayınına konuk oldu. Gündeme dair soruları yanıtlayan AK Partili Esat Ergüler, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

13 yıllık başkanlık döneminde yaptığı hizmetlerle kente adeta çağ atlatan Esat Ergüler, Nazilli için hazırladığı projeyi paylaştı. Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, sosyal konut projesiyle da gelirli aileleri ev sahibi yapmak istediğini belirtti.

EN AZ 500 KONUTLUK PROJE

Ergüler, burada yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;
“En önemli gördüğüm projelerden birisi hiç konut sahibi olmayan hemşehrilerimize, Milli Emlak’tan yer tedarik ederek sosyal konut yapmak istiyorum. Küçük bir rakam olmayacak. En az 500 konutluk. 1000 konuta kadar çıkabilecek. Orada yaşayan vatandaşlarımız okul, süper market, berber neye ihtiyacı varsa orası bir kasaba gibi olacak. Bir kompleks yapmak istiyorum. 85 metrekare bir metrajı olacak. Kooperatif marifetiyle yapacağız. Emeklilerimiz ve hiç konut sahibi olmayan vatandaşlarımız yararlanacak. Daha önce 300 konut yaptım. O proje alanı şehrin merkezinde kaldı. 300 vatandaşımızı ev sahibi yapmıştım.”

25 Şub 2024 - 10:14 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik