Meclise seçim arası

8. Yargı Paketi Meclis'in son mesaisi olacak. TBMM yargı paketine son şeklinin verilmesinin ardından 29 Şubat'ta tatile girecek ve 31 Mart'ta düzenlenecek yerel seçimlere kadar kapalı kalacak. 8 Aydın milletvekili ise çalışmalarını Aydın’da sürdürecek.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye 31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere hazırlanıyor. Partilerin seçime girecek belediye başkan adayları belirlendi ve tanıtımları devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ise seçim maratonundan önce mesaisinin son haftasına girdi.

MECLİS'TE SEÇİM ARASI

Meclis'te önümüzdeki hafta 8. Yargı Paketi değerlendirilecek. 8. Yargı Paketi'nden sonra ise TBMM tatile çıkacak. 8’inci Yargı Paketi’nin Genel Kurul’da kabul edilmesinin ardından ise Meclis, 29 Şubat’ta çalışmalarına seçim arası verecek.

Aydınlı 8 milletvekilleri sahada olacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen AK Partili Mustafa Savaş, adaylığı açıklandığı günden bu yana Aydın’da çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan AK Partili Ömer Özmen, Seda Sarıbaş, CHP’li Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül, Hüseyin Yıldız, Evrim Karakoz ve İYİ Partili Ömer Karakaş da Aydın’da seçim propagandaları gerçekleşecek.

25 Şub 2024 - 10:18 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik