Sadece Aydın'da var

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Hastanesi Yanık Ünitesi Açılış töreni gerçekleştirildi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Sadece Aydın'da var
Sadece Aydın'da var
Haber albümü için resme tıklayın

ADÜ Hastanesi'nde Ege Bölgesi'ndeki üniversitelerde ilk olma özelliğini taşıyan Yanık Ünitesi’nin Açılış Töreni gerçekleştirildi. Programa AK Parti Milletvekili Ömer Özmen, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cemal İyem, Prof. Dr. Nuh Kılıç ve Prof. Dr. Erkan Salan, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol, Rektör Danışmanı ve ADÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mücahit Avcil, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Başhekim yardımcıları, sağlık çalışanları, akademik ve idari personel ile davetliler katıldı.

BÖLGEDE TEK
Ege Bölgesi Üniversite Hastanelerinde Yanık Ünitesi’nin mevcut olmadığını ve hizmete açılan 10 yataklı yeni ünite ile ADÜ Hastanesinin tüm bölgeye hitap edeceğini belirten Başhekim Prof. Dr. Mücahit Avcil, “Sağlık Bakanlığına bağlı Denizli Devlet Hastanesinde 7 yataklı, İzmir S.B.Ü Dr. Behçet Uz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 12 yataklı ve İzmir Şehir Hastanesinde ise 15 yataklı Yanık Ünite ve merkezi mevcut. Bu açıdan bakıldığında bölgemizde hem yatak sayısının artması hem de Üniversite çatısı altında böyle bir merkez olması, Üniversitemiz ve Ege Bölgesi adına çok önemli bir hizmettir. Aynı zamanda Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı ile ortaklaşa çalışacak olan Yanık Ünitemiz, hastalarımıza hizmet vermeye başlayacak" dedi.

HASTALAR ADINA ÖNEMLİ
ADÜ Hastanesinin sağlık alanında bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda, örnek teşkil edecek bir donanımla hazırlandığını belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent ise “Üniversitemiz Hastanesine yeni Yanık Ünitesi açmış olmanın gururunu yaşıyoruz. 10 yataklı Yanık Ünitesi ile hizmet vermeye başlayan Hastanemiz, çok önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Yanık çok zor bir hastalık, bu açıdan bakıldığında Yanık Ünitemiz hastalar adına çok önemli bir hizmet. Daha önce bir yardımseverimizin desteği ile açılmış beş yataklı bir ünitemiz varmış. Pandemi döneminde kapanmış. Şimdi daha büyüterek 10 yataklı olacak şekilde tekrar hizmete açtık. Hastalarımıza şifa olsun. İlimizde yapılan sağlık hizmetlerinin önünü açtığı ve değerli destekleri için Sağlık İl Müdürü Dr. Eser Şengül’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

28 Şub 2024 - 19:07 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi