Bahçeli'den sert mesajlar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’yi eleştirdi. “CHP’de Atatürk’ten geriye hiçbir şey kalmamıştır.” diyen Bahçeli, “Cumhuriyet Halk Partisi ile DEM yanyana, diğerleri yedektedir. Zillet masasının altıyla üstü yer değiştirmiştir" dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, muhalefeti sert sözlerle eleştirdi.
Bahçeli, “31 Mart 2024 seçimlerinde merkezi yönetimin hedefleriyle örtüşecek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin doğasıyla uyum içinde olacak bir sonucun çıkması, yeni yüzyılın en önemli demokrasi başarısı olacaktır.” dedi.

CHP’YE ELEŞTİRİLER
“Cumhuriyet Halk Partisi ile DEM yanyana, diğerleri yedektedir. Zillet masasının altıyla üstü yer değiştirmiştir. Oyunu görüyoruz.” diyen MHP lideri, “Kent uzlaşması dedikleri PKK ittifakıdır.” ifadesini kullandı. Bahçeli, “CHP'de Atatürk'ten geriye hiçbir şey kalmamıştır.” dedi.

ENFLASYONLA MÜCADELE
MHP lideri konuşmasında ekonomiye ilişkin mesajlar da verdi. “Emeklilerimizin çağrıları haksız değildir, gerekli iyileştirmeler cömertce yapılacaktır.” diyen Devlet Bahçeli, enflasyonla mücadelenin başarıya ulaşacağını söyledi.

BİZİM İÇİN HER DİL SAYGIDEĞERDİR
“Bizim için her dil saygıdeğerdir. İnsan olmanın en doğal hali ve sonucudur. Kim özel hayatında ana diliyle konuşmak istiyorsa konuşsun. Buna saygı duyarız. Şarkıların söylenmesinden, şiirlerin okunmasından tedirgin olmanın anlamı yoktur.” diyen MHP lideri, “Ancak özel hayattaki kullanım serbestliğin kamusal alana girmeye başlaması, milli dilin önüne dikilen bir bariyerdir.” şeklinde konuştu.

29 Şub 2024 - 17:05 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi