Nazilli'ye metelik yok

Ekonomik dar boğazdan geçen Nazilli Belediyespor’da Kulüp Başkanı Şahin Kaya’nın yardım çağrısına CHP’li Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Tetik’ten olumsuz yanıt geldi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Nazilli'ye metelik yok
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Şahin Kaya, ekonomik dar boğazda olduklarını belirterek, kentteki siyasetçilere destek çağrısında bulunmuştu.
Şahin Kaya, yaklaşık 600 bin TL gibi bir rakama ihtiyacı olduklarını kaydedip, “31 Mart’tan sonra çok geç olabilir” diyerek maddi yardım istedi.

BÜTÇESİ YETMİYOR
Bir dönem Nazilli Belediyespor’da Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen ve yönetimde söz sahibi isimlerden olan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Adayı Kadir Mutlu, Ertuğrul Tetik’in bütçesinin bu rakamı karşılayamayacağını ima etti.
Kadir Mutlu “Seçimden sonraki süreçte bir sıkıntı olacağını hiç düşünmüyorum. Her ne kadar yasal mevzuat dense de bu yasal mevzuat yeni bir yasal mevzuat değil. Şu anda Türkiye’de birçok belediye kulübü var. Yani yapmak istedikten sonra yasal mevzuat bu işe uygun her türlü. Prosedürleri formülleri mevcut. Daha bizim dönemimizde çoğu belediye nasıl yaptığımızı soruyordu bu çok sıkıntı değil. Şu andaki 31 Mart’a kadar olan nakdi sıkıntı da başkanımızın seçim çalışmalarının içine sıkıştırabileceği bir rakam mı bakmak gerekiyor.” dedi.

“NASIL YAPABİLİRİM Kİ?”
Şahin Kaya’nın çağrısına CHP’nin Nazilli Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Tetik’ten de olumsuz yanıt geldi.
Gazeteciler Cemiyeti’nde konuşan Ertuğrul Tetik, yardım talebini savuşturur nitelikte konuşurken, “Kulüp başkanıyla görüştüm. Hala görüşme halindeyiz. Yani bu destek, o destek falan değil ne yapabiliriz, Nazillispor’u nasıl kurtarabiliriz onun konuşması içerisindeyiz ama hemen öyle pat diye hallolacak bir şey değil. Maddi yöne girmedim çünkü; ben nasıl yapabilirim ki yani? Ben şu anda adayım nasıl yapabilirim? Ama başkan olursam kaynak yaratma anlamında araştırılır, ekibimizle görüşülür gerçekten bu iş elzemse bu iş yapılması gerekiyorsa belediye olarak elimizden gelen yardımı Nazillispor’umuz için yapacağız tabii ki” ifadelerine yer verdi. Tetik, şuanda aday olduğunu ve maddi yardım yapamayacağını belirtti.

01 Mar 2024 - 11:32 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik