Ergüler'den çifte müjde

AK Partili Esat Ergüler, Nazilli için yeni projelerini açıkladı. Ergüler, ilçeye ücretsiz kreş ve müze yapacaklarını söyledi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Ergüler'den çifte müjde
Ergüler'den çifte müjde
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhur İttifakı’nın Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, bir haber sitesinin canlı yayınına konuk oldu.
Gündeme dair soruları yanıtlayan AK Partili Esat Ergüler, iki yeni projesini daha açıkladı.
Esat Ergüler, Organize Sanayi Bölgesi’nde 3 dönümlük rezerv alanında, kadınların iş hayatına katılımını destekleyen bir proje hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.
Ergüler öte yandan, Mustafa Kemal Atatürk'ün Nazilli'ye armağan ettiği tarihi Sümerbank’ta müze yapacaklarını bildirdi.

ÇALIŞAN ANNELERE BÜYÜK KOLAYLIK
Esat Ergüler, OSB’de çalışan annelerin çocuklarına ücretsiz kreş imkânı sağlamak istediklerini belirterek, “OSB bölgesinde bana 3 dönümlük bir rezerv alan verecekler. O alanda, şu anda 2 bin 500 kişi çalışıyor. Yapılan ek yerde 5 bin kişi çalışacak. Burada kadınlarımız evde bakacak biri yoksa çocuklarını sabah bırakabileceği bir kreş yapacağız. Bunu halk eğitim ile birlikte yapacağım. Eğitim desteği alacağım. Dolayısıyla ev ekonomisine katkıda bulunmuş olacağız” dedi.

ATATÜRK’ÜN MİRASINA SAHİP ÇIKILACAK
Cumhur İttifakı adayı Ergüler, Sümerbank’ta ise bir müze sözü verdi.
Ergüler, “Nazilli için çok önemli gördüğüm, Cumhuriyetimizi kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün Nazilli’ye armağan ettiği Sümerbank var. Atatürk’ün bize emanet bıraktığı alanı Adnan Menderes Üniversitesine vererek, yine Nazilli halkının kullanımında tutabilmeyi başardık. Ve koruma amaçlı tescil ettirdim. Şimdi o tescil edilen binaları, Kültür Bakanlığı İzmir İl Bölge Müdürlüğü’ndeki uzman arkadaşlarla ve ADÜ rektörü ile yapacağımız mutabakatla roleve çalışmaları yapılacak. Aslına uygun bir şekilde restorasyon yapacağız. Atatürk’ün geldiği binayı Sümer müzesi haline getirmek istiyorum.” diye konuştu.

04 Mar 2024 - 18:06 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik