Netanyahu hesabını verecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail-Filistin arasında yaşananlara değinerek, "Netanyahu ve cinayet ortakları, döktükleri her kanın hesabını mutlaka verecek" dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Netanyahu hesabını verecek
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi.
Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Mahmud Abbas ile ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.
Türkiye ve Türk milletinin Filistin davasına her zaman destek verdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Filistin'in gönlümüzde müstesna bir yeri olmuştur. Değerli kardeşim en son geçtiğimiz Temmuz ayında ülkemiz ziyaret etmişti. Bugün yaptığımız istişarelerde Filistin'deki son durumu etraflıca ele aldık. Filistinli kardeşlerimiz tarihlerinin en zor dönemlerinden birini yaşıyor. 7 Ekim'den bu yana Gazze ve Ramallah'ta masum insanlara karşı İsrail'in düzenlediği saldırılar sonucunda 32 bine yakın Filistinli şehit oldu. 72 binden fazla kişi yaralandı. Netanyahu ve cinayet ortakları döktükleri her damla kanın hesabını hukuk ve maşerî vicdan önünde mutlaka verecektir" dedi.
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ise bölgede barışın sağlanmasına yönelik Türkiye'nin rolünü önemli bulduklarını ifade etti.

05 Mar 2024 - 23:24 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi