Aydın'ın gururları

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi öğrencileri, ulusal ve uluslararası arenalarda elde ettikleri başarılarla kenti gururlandırıyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Aydın'ın gururları
Haber albümü için resme tıklayın

Portekiz’in Leiria kentinde düzenlenen Avrupa Atlamalar Şampiyonası’nda Disk Atma U23 kategorisinde 55.07’lik derecesi ile ADÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Özlem Becerek Avrupa Şampiyonu oldu.
Aynı yarışmada ADÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü 1. sınıf öğrencisi Ali Peker gülle atma kategorisinde 17.90’lık derecesi ile Avrupa üçüncülüğüne uzandı.
Ayrıca Bursa’da Üniversiteler arasında düzenlenen Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda ADÜ kadın ve erkek takımı 26 madalyayla Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı.
Sporcuları tebrik eden Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, "Ulusal ve uluslararası alanlarda sağladıkları bu gurur verici başarılarılarından dolayı öğrencilerimizi, bu başarıda önemli katkıları olan Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Güreş’i ve emeği geçen tüm teknik ekibi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim" dedi.

10 Mar 2024 - 20:56 - Spor

Mahreç  Haber Merkezi