Hainleri deşifre etti

Aydın CHP yönetimine önceki gün yaptığı açıklamayla psikiyatriste görünmeleri tavsiyesinde bulunan Zeki Dal, bu kez de partideki hainleri açıkladı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Hainleri deşifre etti
Hainleri deşifre etti
Haber albümü için resme tıklayın

CHP Aydın İl Başkanlığı ve Nazilli İlçe Başkanlığı’nda bir dönem görev yapan eski yönetici Zeki Dal, 31 Mart seçimleri öncesi CHP’nin ipliğini pazara çıkarttı.
Önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın 3,5 yıl yanlış yönlendirildiğini belirten Dal, bu kez de parti içinde olup bitenleri deşifre etti.

İHANET EDİYORLAR
Zeki Dal, Nazilli'de Belediye Başkan Adayı belirlenirken ön seçim yapılmadığını, bu kararı alanların da CHP’ye ihanet ettiklerini savundu.
CHP'li eski yönetici Zeki Dal, “CHP’ye ihanet edenler partiye oy vermeyecek olanlar değil. Üye bazında ön seçim yapmayanlar yaptırmayanlar. 3 aday adayı varken aday adaylarından değil, başka bir partilisini atayıp ancak atadıkları adayı da tecrübesiz diye geri çekip yeniden, aday adayı olmuş 3 kişiden en zayıf halkayı kafalarına göre seçip atayanlar. Siyaseti yaz boz tahtasına çevirenler ve senelerce partilerinin emekçiliğini yapıp potansiyel birer belediye başkanı olduklarını bildikleri halde yıllarca ön seçim türküsü söyleyip atamayla meclis üyeliğini kabul edenlerdir.” dedi.

DEREBEYİNE OY VERMEYİN

Atamayla getirilen belediye başkan adayı Ertuğrul Tetik’i hedef tahtasına oturtan Zeki Dal'ın açıklaması bunlarla da sınırlı kalmadı.
CHP'yi adeta yaylım ateşine tutan Dal, “Şimdi CHP’nin emektarlarına parti emekçilerine tarihi bir görev düşmektedir. O da vücudun kangren olmadan uzvumuzu kesip atmaktır. Yani bu keyfi, çıkarsal, egosu yüksek siyasetin derebeyi olmuş yöneticilerine dur deyip, partimizi ellerinden kurtarmak için çarenin siz olduğunun bilinci içinde hareket ediniz. Yanlışa, yanlışlıklara oy moy vermeyiniz ki halkımız kurtulsun. Partililerimiz kurtulsun. Partimiz CHP kurtulsun. Nazilli’miz kurtulsun. Aydınımız kurtulsun.” ifadelerine yer verdi.

18 Mar 2024 - 18:05 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik