Aydın'da kim kazanacak?

Araştırma şirketi PİAR'ın 2060 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği anket sonuçlarına göre Aydın'da AK Partili Mustafa Savaş önde.

Sezercan Makas
Sezercan Makas Tüm Haberleri
Aydın'da kim kazanacak?
Aydın'da kim kazanacak?
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'da yerel seçime sayılı günler kala hareketli günler yaşanıyor. Adaylar saha çalışmalarında son düzlüğe gelirken, anket sonuçları da bir bir kamuoyuyla paylaşılıyor. Geçtiğimiz günlerde SONAR Araştırma Şirketi tarafından yayınlanan anket sonuçlarına göre CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu'nun oy oranı yüzde 50,9 olmuş, AK Parti adayı Mustafa Savaş yüzde 32,6 ile ikinci sırada yer almıştı.
Bugün bir diğer araştırma şirketi PİAR tarafından yayınlanan ve 2060 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre ise AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş'ın önde olduğu görüldü. Savaş'ın oy oranı yüzde 43,1 olurken, Özlem Çerçioğlu yüzde 40,5 oy oranı ile rakibini takip etti. İYİ Parti adayı Özer Kayalı yüzde 7,5 ile 3. sırada yer aldı. Katılımcıların yüzde 5'lik kısmı tercih hakkını DEM Adayları Zozan Koç ve Raif Kanat'tan yana kullandı.

18 Mar 2024 - 20:14 - Siyaset

Mahreç  Sezercan Makas