Akıllarda hiç soru işareti kalmadı

Cumhur İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler gazetecilerle iftar yemeğinde buluştu. Ergüler, habercilerin sorularına tek tek samimi bir şekilde cevap verdi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Cumhur İttifakı'nın Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, seçim kampanyası kapsamında gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya geldi.
Esat Ergüler iftardan sonra hem basın mensuplarını, hem de sosyal medya üzerinden gelen soruları içtenlikle yanıtladı.

DUA KRİZİNE AÇIKLIK GETİRDİ

Gazetecilerden gelen sorular üzerine çok konuşulan dua krizine de değinen Esat Ergüler, yaşananlara açıklık getirdi.
Ergüler, aynı saatte başka bir açılışa davetli olduğunu belirterek, “Davetli olduğum açılışa saatinde gitmem gerekiyordu. Kurdelenin kesilip daha sonra dua edilmesini istedim. Yoksa diğer açılışa geç kalacaktım. Sonrasında Ramazan’ın ilk gününde iftar programında yemeğe başlamadan önce dualar okundu. MHP İl Başkanımız Haluk Alıcık’la da beraberdik. Programlara yetişmek için oradan ayrıldık” dedi.
“Kibir abidesi” şeklindeki yakıştırmalara da yanıt veren Ergüler, “Böyle konuşanlar beni ne kadar tanıyorlar. Bizde kibir olmaz. Dışardan bakarak algı yaratmak için böyle konuşmak doğru değil” ifadelerini kullandı.

ANKETLERDE ÖNDEYİZ

Efsane Başkan Esat Ergüler anket sonuçlarına göre önde olduklarını bildirdi.
Ellerinde 3 ayrı anket sonuçları bulunduğunu anlatan Ergüler, "Hepsinde de ilk sırada ipi göğüslüyoruz" diye konuştu.
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın İYİ Parti adayı Cüneyt Korkmaz’a destek verdiğine ilişkin iddialara da değinen Ergüler, “Ben kendi çalışmalarıma yoğunlaştım. Bu olaylar herkesin kendi bileceği işler ama ben böyle bir şey olduğuna çok da ihtimal vermek istemiyorum.” ifadesini kullandı.

KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMAM

Bir vatandaşın “Nazilli Belediyesi sizin partinizde, neden bu kadar borçlu” sorusuna Ergüler, “Belediye başkanlığı şahsın duruşuyla, karakteriyle şekillenir. İsrafı, peşkeşi kesince, açıkları kapatınca bu iş olur” cevabını verdi.
Belediye personeline yönelik de konuşan Ergüler, ekmeğini hakkıyla kazanan kimsenin işten çıkarılmayacağı garantisi verdi.
Hizmetlerini sosyal belediyecilik çerçevesinde yürüteceğini söyleyen Ergüler, istek ve ihtiyaçları vatandaşlarla birlikte çözeceklerini kaydetti.
Esat Ergüler 45 projesinin tamamını Nazilli halkının talebine göre hazırladığını aktardı. Mayıs ayından itibaren gelir getirici işlere başlayacaklarını ifade eden Ergüler, “Programım net. Çocuklar, gençler, kadınlar, emekliler ve engelliler için güzel projelerimiz var” diye konuştu.

NAZİLLİSPOR’A HER ŞEYİMİZİ VERDİK

Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Şahin Kaya ve Bitlisliler Derneği’nin İYİ Parti’ye destek açıklamasına ilişkin yöneltilen soruyu yanıtlayan Ergüler, “Biz Nazilli Spora her şeyimizi verdik. Ben sarraflık yaparken dönemin Belediye Başkanı Mehmet Yüzügüler benden yardım istedi. O dönem 2 kg altın satıp Nazillispor için istenilen oyuncuyu kadromuza aldık. Bana parayı geri ödediklerinde 1 kg altın aldım. Ben 9 yıl genel başkalık, 7 yıl kulüp başkanlığı yaptım. Bugün kimse ‘Ben Nazillispor’a bağış yaptım bu sebeple belediyedeki işimi hallettim’ diyemez. Biz kendi cebimizden paralarla Nazillispor’u idare ettik. Dolayısıyla benim başkalarıyla karıştırılmasına müsaade etmem. Nazillispor’a 16 yılımı verdim. Nazillispor şehrimizin markasıdır. Böylelikle doğru yönetimle bu takımı destekleyeceğiz.” dedi.

20 Mar 2024 - 13:28 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik