Dayanılmaz acı

Aydın'ın Efeler ilçesinde Gürçay çifti, eğitim için teslim ettikleri 2 adet Pomeranian cinsi köpeklerinin cansız bedenlerini teslim aldı. İddiaya göre, büyük ırk köpeklerin kendi köpeklerini boğarak öldürdüğünü öğrenen çift işletme sahibinden şikayetçi oldu.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Dayanılmaz acı
Dayanılmaz acı
+8
Haber albümü için resme tıklayın

Melih Gürçay ile eşi Gülin Aydın Gürçay çifti, Pomeranian ırkı 2 adet köpek sahiplendi. Winnie adını verdikleri 4 yaşındaki erkek, Luna adını verdikleri 2 yaşındaki dişi köpekleri yaşadıkları evde sorun çıkartmaya başlayınca, çok sevdikleri köpekleri için E.M. isimli bir köpek eğitmeni ile anlaştı.

İddiaya göre, belli bir ücret karşılığında anlaştıkları köpek eğitmeni E.M. önce iş yerine giren hırsızların köpekleri çaldığını söyledi. Çelişkili ifadeleri üzerine gerçeği itiraf eden E.M. eğitimde olan büyük ırk köpeklerin, Gürçay çiftinin Pomeranian cinsi 2 köpeğini boğarak öldürdüğünü söyledi.

Durumu öğrenen çift, E.M.'den şikayetçi olarak tazminat davası açılması için girişimde bulundu. Eğitime gönderdikleri can dostlarının cansız bedenlerini teslim alan Gürçay çifti, verecekleri hukuk mücadelesinin sonunda alacakları tazminat parasının hepsini sokak hayvanları için bağışlayacaklarını açıkladı.

20 Mar 2024 - 14:25 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı