ADÜ parlıyor

Dünya üniversitelerinin bilimsel araştırmalar, inovasyon ve sosyal etkilerinin sıralandığı “SCImago University Rankings 2024” raporu yayımlandı. ADÜ, SCImago Institutions Rankings (SIR) Yayın Değerlendirme Platformunca yayımlanan raporda, farklı alanlarda aldığı derecelerle yükselişini devam ettiriyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Dünyada saygın bir derecelendirme kuruluşu olan SCImago Laboratories tarafından Scopus ile ortaklaşa yayımlanan, araştırma odaklı çalışmalar yapan kurumların yer aldığı küresel bir sıralama olan SCImago Institutions Rankings (SIR), 2024 dünya üniversite sıralama sonuçları açıklandı.
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, 4 kademede değerlendirilen SIR 2024 sıralamasında Türkiye üniversiteleri arasında 140 üniversitenin değerlendirildiği listenin Toplumsal Statü Kategorisinde 22. sırada, Genel Sıralama Kategorisinde 43. sırada, İnovasyon Sıralaması Kategorisinde 67. sırada, Bilimsel Araştırma Kategorisinde 69. sırada yerini aldı.
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Türkiye’deki üniversiteler arasında SCImago University Rankings 2024 raporuna göre; Ekonomi, Ekonometri ve Finans alanında 5. sırada, Veteriner alanında 12. sırada, Biyokimya, Genetik ve Moleküler Biyoloji alanında 22. sırada yer alırken Diş Hekimliği alanında 23. oldu.

REKTÖR KENT'TEN TEŞEKKÜR
Üniversitelerin eğitim kalitesi, etkililiği ve prestiji hakkında öğrencilerin bilgi edinmelerine yardımcı olan SCImago University Rankings 2024 sonuçlarında ADÜ'nün, farklı alanlarda aldığı derecelerle başarısını bir kez daha kanıtladığını vurgulayan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent gerçekleşen başarının büyük bir ekip çalışması olduğunu belirterek başarıda pay sahibi olan herkese teşekkür etti.

20 Mar 2024 - 21:02 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi