Tetik DEM'lendi

Nazilli'de yapılan seçim anketine göre Cumhur İttifakı'nın adayı Esat Ergüler, CHP'nin adayı Tetik'e fark attı. DEM'in desteği ve algı operasyonlarına rağmen Ergüler'in rakibini ezip geçtiği ortaya çıktı.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Tetik DEM'lendi
Haber albümü için resme tıklayın

Gezici Araştırma Merkezi, Aydın'ın Nazilli ilçesinde seçmenin nabzını tuttu.
18 yaş ve üstü 3 bin 284 kişi ile yüzyüze görüşme yapıldı. 15-17 Mart tarihlerinde konutlara kadar gidilerek yapılan ankette, seçmenlere 31 Mart'ta hangi adaya oy verecekleri soruldu.
Ankete katılanların yüzde 36.4'ü Esat Ergüler'e, yüzde 33.1'i Ertuğrul Tetik'e, yüzde 4.3'ü ise İYİ Parti'nin adayı Cüneyt Korkmaz'a oy vereceklerini bildirdi.
Seçmenlerin yüzde 19.6'sının kararsız olduğu saptandı.
Kararsızların oyları da dağıtıldığında AK Partili Esat Ergüler'in oy oranı yüzde 45.3'e, CHP'li Ertuğrul Tetik'in oy oranı da yüzde 41.2'ye yükseldi.
Ancak bu anket, CHP ile DEM Parti arasındaki gizli ittifakı da gün yüzüne çıkardı.
DEM'ni Nazilli Belediye Başkan Adayı Besriye Tekgür'ü tercih edenlerin oranı yüzde 0.4'te kaldı. Kararsızların oyları da dağıtıldığında DEM'in oyları sadece ve sadece yüzde 0.5'e yükselebildi.
Ankete göre Kürt seçmenlerin, kendi adayları Besriye Tekgür yerine CHP'li Ertuğrul Tetik'i tercih ettikleri gözlendi.
Günlerdir yürütülen algı operasyonları ve DEM'in desteğine rağmen Tetik'in, Efsane Başkan Esat Ergüler karşısında nal topladığı görüldü.

20 Mar 2024 - 23:59 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş