Emekliye zam istedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Nazilli Uzun Çarşı’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Meral Akşener, emeklilere bayram ikramiyesi ve seyyanen zam istedi.

Büyütmek için resme tıklayın

YAKUP YAZ - Yerel seçimler için son viraja girilirken Nazilli’de siyasi hareketlilik hız kazandı. Dün Memleket Partisi Muharrem İnce’yi ağırlayan Nazilli bugün de İYİ Parti lideri Meral Akşener’i misafir etti. Efeler’deki programın ardından otobüsle Nazilli’ye gelen Akşener, Uzun Çarşı girişinde partililer tarafından meşalelerle karşılandı.

ADAYLARA DESTEK İSTEDİ

İYİ Parti Genel Başkanı, Uzun Çarşı’da hazırlanan platformun üzerine çıkarak vatandaşa seslendi.
Akşener, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özer Kayalı ve Nazilli Belediye Başkan Adayı Cüneyt Korkmaz’a destek istedi.
Adaylarına oy istemek için Nazilli’de olduğunu dile getiren Meral Akşener, Kayalı ve Korkmaz'a kefil olduğunu belirtti.

ERDOĞAN’A SESLENDİ

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Nazilli’den seslendi. Emekli ikramiyelerinin 7 bin TL olmasını talep eden Akşener, maaşlara da 11 bin TL seyyanen zam istedi.
Akşener, “Buradan sesleniyorum. Seçime giderken oylarını alabilmeniz için emeklilerin halini görmeniz lazım. Emekliler aç. 10 bin TL alan bir insanın geçinebilmesi mümkün değil. Bayram ikramiyesini 7 bin TL yap. Sonra 11 bin TL seyyanen zam ver. 5 bin TL yapacağını duydum emekliler adına kabul etmiyorum. 10 bin TL zam yapmaz, 7 bin TL de ikramiye vermezse emeklinin oylarına talibim. En düşük emekli maaşını da mutlaka asgari ücret kadar yapacaksın. Sen yapmadığın takdirde ben yaptıracağım" dedi.
Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı, hükümetten 100 bin öğretmen atamasını da gerçekleştirmesini talep etti.

21 Mar 2024 - 17:41 - Gündem