Ceset bagajda katil firarda!

Kuyumcu Bekir Bozar'ın öldürüldükten sonra bir otomobilin bagajında kilometrelerce dolaştırıldığı ortaya çıktı. Firari cinayet şüphelisi F.B.’nin olaydan bir gün sonra borçlu olduğu kişilere Bozar’a ait kuyumcudan çaldığı belirlenen altınlarla ödeme yaptığı öğrenildi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Ceset bagajda katil firarda!
Ceset bagajda katil firarda!
Haber albümü için resme tıklayın

Kan donduran cinayet, dün akşam saatlerinde İzmir'in Bornova ilçesindeki bir polis merkezine giden E.K.’nın ihbarıyla ortaya çıktı.
Kazımdirik Mahallesi 364/1 sokaktaki bir özel hastanenin otoparkında, park halinde duran otomobilin bagaj kısmında ceset olduğu ihbarı üzerine polis harekete geçti.
E.K.'nın verdiği bilgiler doğrultusunda plakası belirlenen otomobilin bagajında başından 3 kurşunla vurulmuş erkek cesedini buldu.
Otomobilin bagajından çıkartılan cesedin kuyumcu dükkanı sahibi Bekir Bozar’a ait olduğu belirlendi.
Bekir Bozar cinayeti ile ilgili ihbarda bulunan E.K. ifadesinde, 19 Mart günü akşam saatlerinde çocukluk arkadaşı F.B.'nin kendisini arayarak, Burak Reis Caddesi'ne çağırdığını anlattı.
E.K., adrese gittiğinde kuyumcu dükkanı sahibi Bekir Bozar ile F.B.'nin aynı otomobilde olduğunu söyledi.
Tarafların isteği ile otomobili kendisinin kullandığını belirten E.K., kuyumcu Bozer’in yanındaki ön koltuğa, arkadaşı F.B.’nin ise arka koltuğa oturduğunu belirtti.
Bekir Bozar’ı eve bırakmak için yola çıktıklarını anlatan E.K., bir süre sonra kuyumcu ile arkadaşının alacak verecek meselesi nedeniyle tartıştıklarını kaydetti.
Yaşanan tartışma sırasında F.B.’nin tabanca ile 3 kez ateş ederek Bozar’ı öldürdükten sonra durmadan otoyola çıkıp, Manisa tarafına gitmesini söylediğini ifade etti.

SABAHA KADAR GEZMİŞLER

E.K.’nın kan donduran ifadesinde bir süre gittikten sonra F.B.’nin talimatıyla tenha bir bölgede durup, Bekir Bozar’ın cenazesini otomobilin bagajına taşıdıklarını ve Manisa'nın Turgutlu ilçesinde kilometrelerce dolaştıktan sonra sabah saatlerinde tekrar İzmir’e döndüklerini anlattı.
E.K., otomobili özel bir hastanenin otoparkına bıraktıktan sonra F.B.’nin evde duş aldıktan sonra polise teslim olacağını belirterek, ayrıldığını ifade etti.
Ancak gün boyu aramasına rağmen F.B.’ye ulaşamadığını anlatan E.K., teslim olmadığını öğrenince de kendisinin olayı ihbar etmek üzere polis merkezine geldiğini bildirdi.

BORÇLARINI ÖDEMEYE BAŞLADI

İhbar üzerine özel hastanenin otoparkındaki otomobilin bagajında kuyumcu Bozar’ın cesedini bulan polis ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.
Cinayet şüphelisi F.B.’nin peşine düşen polis ekipleri Bozar'a ait kuyumcu dükkanından altın çalındığını da belirledi.
Polis ekiplerinin yaptığı araştırmada, F.B.'nin olaydan bir gün sonra borçlu olduğu 14 kişiye altın karşılığında ödeme yaptığı ortaya çıktı.
F.B.'nin yakalanması için çalışmalar sürerken, E.K.'nın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

22 Mar 2024 - 11:26 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi