Vahşetin böylesi!

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki bir sitede 6 yavru kedi, başları kesilmiş halde bulundu. Hayvanseverler olaya tepki göstermek için sokağa indi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Vahşetin böylesi!
Vahşetin böylesi!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı Ertuğrulgazi Mahallesi Ulupınar Sokak’ta bulunan bir sitede yaşananlar kan dondurdu.
Alınan bilgiye göre, çevre sakinleri tarafından sevilen bir sokak kedisi kısa süre önce sitenin apartman girişinde 6 yavru dünyaya getirdi. Yavruları fark eden apartman sakinleri, kullanılmayan bebek arabasını kedilere yuva yaptı.

YAVRULARIN BOYNU KESİLMİŞ
Dün sabah saatlerinde ise apartmanda vahşet yaşandı. Dairesinden çıkan vatandaşlar, apartman girişi ve üst katlarda 6 yavrunun boynu kesilerek öldürüldüğünü, anne kedinin ise kuyruğunun kesilmiş olduğunu görünce şok oldu.
İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ekipler, vahşeti gerçekleştiren kişi ya da kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

HAYVANSEVERLER TEPKİ GÖSTERDİ
Ayrıca hayvanseverler sokağa dökülerek olaya sert tepki gösterdi. Kalabalık adına açıklama yapan İnegöl Kent Konseyi Sokak Hayvanlarını Koruma Gurup Başkanı Şebnem Erkan, "Bu tür vahşi eylemler sadece hayvanlara değil, aynı zamanda toplumun genel güvenliği ve emniyeti için de bir tehdit oluşturuyor. O şahsın burada yaşaması çocuklar, yaşlılar, kadınlar ve tüm insanlar için bir tehlikedir. Hayvanlara karşı yapılan şiddeti ve öldürülmelerini kabul etmiyoruz. Hayvanlar da bizimle birlikte yaşayan canlılardır. Onların yaşam haklarına saygı göstermek, insanlığımızın gereği ve vicdanımızın bir parçasıdır. Yetkililerden, bu tür suçlara karşı daha sıkı yasal önlemler alınmasını ve suçluların adalet önüne çıkarılmasını talep ediyoruz" diye konuştu.

23 Mar 2024 - 00:01 - Asayiş

Mahreç  İhlas Haber Ajansı