Kahraman şoför

Muğla’nın Menteşe ilçesinde şehir içi otobüsünde rahatsızlanan vatandaş, otobüs şoförü ve yolcuların yardımı ile hastaneye yetiştirildi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Olay Menteşe ilçesinde meydana geldi. Kötekli-Yeniköy seferini yapan Mustafa Kemal Korkmaz yönetimindeki 48 AHY 303 plakalı Muğla Büyükşehir Belediyesi otobüsü, seyir halinde iken araçta bulunan bir vatandaş rahatsızlandı. Otobüs şoförü güzergah değiştirerek rahatsızlanan vatandaşı Menteşe Devlet Hastanesi acil servisine getirdi.

HERKES AYNI ŞEYİ YAPARDI
Yaşadığı olayı anlatan otobüsün şoförü Korkmaz, "Ben Yeniköy-Kötekli hattında çalışken durağa geldiğim sırada yolcumuzun bayıldığını gördüm. Durağa yanaşıp hemen kapıları açıp vatandaşın hava almasını sağladım. Ben yolcumuzun yanına geldim ve 'ambulansı aradınız’ mı diye sorduğumda yolcular 'Şoför bey siz arayın' dediler. Tam o esnada amcamızın birisi 'Şoför bey ambulans gecikebilir buradan hastaneye yetiştirebilirsen beraber hastaneye gidelim' dedi. Yolcularımız ile birlikte güzergahımı değiştirip Menteşe Devlet Hastanesi Acil Servisine hastamızı götürdük ve oradaki personele teslim ettik. Olay anında vatandaşımızı baygın şekilde yerde görünce bir an böyle elim ayağım boşaldı.O anda vatandaşımıza çok üzüldüm hemen ne yapabiliriz, nasıl bir şey yapabiliriz diye düşündüm. Zaten sağolsunlar yolcularımız ile birlikte karar verip hastaneye acil servisine yetiştirdik. Zaten benim gibi bütün şoför arkadaşlarım da bunu yapardı" dedi.

24 Mar 2024 - 17:08 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi