Mahkemeye böyle getirildiler

Rusya tarihinin en büyük terör saldırılarından birini gerçekleştiren zanlılar hakim karşısına çıktı. Zanlılardan biri, mahkeme salonuna tekerlekli sandalye ile getirildi. Diğer zanlıların yüzlerindeki şişlik ve morluklar dikkat çekti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Mahkemeye böyle getirildiler
Mahkemeye böyle getirildiler
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Rusya, Cuma akşamı, son 20 yılın en büyük terör saldırısıyla sarsıldı. Terör örgütü DAEŞ'in üstlendiği saldırıda ölü sayısı 137'ye yükseldi.
Konser salonuna 22 Mart akşamı terör saldırısı düzenledikleri suçlamasıyla gözaltına alınan 11 şüpheliden 4'ü, Moskova Basmanny Bölge Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı.
"Organize bir grubun üyesi olarak ölümle sonuçlanan terör saldırısı gerçekleştirme" ile suçlanan şüpheliler, ayrı ayrı salonlarda hakim karşısına getirildi.
Şüpheliler Tacikistan vatandaşları Dalercon Mirzoyev, Saidakram Murodali Raçabalizoda, Fariduni Şamsidin ve Muhammadsobir Fayzov'un 22 Mayıs'a kadar cezaevinde tutuklu kalmasına karar verildi.
Fayzov’un mahkeme salonuna doktor eşliğinde tekerlekli sandalyede getirilmesi ve diğer şüphelilerin yüzlerindeki şiş ve morluklar dikkati çekti.
Şüphelilerden Saidakrami Murodalii Rachabalizoda mahkemede suçlamaları kabul etti.
Rusya Soruşturma Komitesi saldırıda 137 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Olayda yüzden fazla yaralı olduğu açıklandı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, saldırıyı düzenleyen 4 teröristin de içinde olduğu 11 kişinin yakalandığını bildirdi.

25 Mar 2024 - 10:19 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi