Nazilli itirafı!

Memleket Partisi Nazilli Belediye Başkan Adayı Ali Çetinkaya'ya, CHP tarafından adaylıktan çekilmesi karşılığında Belediye Başkan Yardımcılığı teklif edildiği öne sürdü.

Sezercan Makas
Sezercan Makas Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Memleket Partisi Belediye Başkan Adayı Ali Çetinkaya'nın açıklamaları Nazilli'de şok etkisi yarattı.
Gazeteciler cemiyetinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Çetinkaya, oyları böldüğü gerekçesiyle CHP yönetimi tarafından adaylıktan çekilmesi yönünde kendisine teklifte bulunulduğunu iddia etti.
Çetinkaya bununla da yetinmedi, adaylıktan çekilmesi durumunda kendisine Nazilli Belediyesi'nde Başkan Yardımcılığı teklif edildiğini öne sürdü.
Uzun yıllar CHP'den siyaset yaptıktan sonra Muharrem İnce'nin kurucusu olduğu Memleket Partisi'ne geçen Çetinkaya, seçim süresi boyunca 4 defa bu teklifin kendisine iletildiğini söyledi.

SİYASETİ KİRLETMEYİN
Teklife hiçbir şekilde olumlu yaklaşmadığını açıklayan Çetinkaya, "Belediye meydanında kurulan stantlarda görev yapan CHP'liler, broşür dağıtırken bile 'Memleket Partisi Belediye Başkan Adayı Ali Çatinkaya'ya oy vermeyin. O oylarımızı bölüyor' diyorlar. Siyaseti bu kadar kirletmeye kimsenin hakkı yoktur. Ben 7 aydır sahada 170 bin hemşehrimize gittim, projelerimi anlattım. Bu bir emektir ve ben verdiğim emeği kimseye yedirmem" dedi.

MECLİS ÜYELERİNİ TANIMIYOR
CHP'nin genel seçimlerde bol keseden bakanlık dağıttığını da hatırlatan Çetinkaya, "Nazilli seçimleri için de adaylıktan çekilmek için belediye başkan yardımcılığı teklifinde bulunan bir partinin nasıl bir siyaset yolu izlediğini varın siz görün. Hatta CHP'nin sayın adayı geçtiğimiz günlerde partisinin meclis listesini kendisinin yapmadığını ima ederek, listede tanımadığım kişiler bile var demiştir. Böyle siyaset olmaz, böyle Nazilli yönetilmez. CHP'nin izlediği siyasetin yanlış bir siyaset olduğunu düşünen kim varsa Memleket Partisi'ne Ali Çetinkaya'ya oy vermeye davet ediyorum" diye konuştu.

25 Mar 2024 - 10:50 - Siyaset

Mahreç  Sezercan Makas