Betül sahte avukat çıktı

Adana'da sahte avukat kimliği ve cübbesiyle vatandaşları 3 milyon lira dolandıran Betül S. yakalandı. 37 yaşındaki Betül S'nin, eski avukat sevgilisine özendiği ortaya çıktı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Adana Adliyesi’nde başka bir avukat adına düzenlenmiş sahte kimlikle kendisini avukat olarak tanıttığı kişileri dolandırmaya çalıştığı bilgisi üzerine Betül S. hakkında soruşturma başlattı.
Zanlının, avukat cübbesiyle adliye ve mahkeme salonları ile baro lokalinde fotoğraf çektirip, sosyal medya hesaplarından paylaştığı tespit edildi.
Hakkında yakalama kararı çıkarılan Betül S.'yi, polis adliyedeki avukat lokalinde otururken gözaltına aldı.
Şüphelinin evinde yapılan aramada sahte avukat kimliği, Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait kurum kimliği, avukat cübbesi ve ruhsatsız tabanca ile dolandırıcılık eylemlerinde kullandığı çok sayıda adli evrak ele geçirdi.
7 ayrı dolandırıcılık suçundan kaydı olan zanlının ifadesinde, eski sevgilisinin bir süre yanında yardımcılığını yaptığını iddia ederek ''Bu dönemde avukatlığa özeniyordum. Avukatların ortamına girmek hoşuma gitti. Dolandırıcılık yapmadım. Sadece kişisel borçlarım vardı, hepsini ödeyecektim.'' dediği öğrenildi.
Tutuklanan Betül S.'nin 4 mağduru yaklaşık 3 milyon lira dolandırdığı iddia ediliyor.

25 Mar 2024 - 15:24 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi