Velilere brifing!

Aydın Gençlik Merkezi tarafından, öğrenci velilerine “Teknoloji Bağımlılığı” konusunda eğitim verildi. Kuşadası İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de öğrencilere israfı anlattı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Velilere brifing!
Velilere brifing!
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Gençlik Merkezi tarafından “Biz Bir Takımız” projesi kapsamında öğrenci velilerine yönelik aile etkinliği düzenlendi.
Merkeze gelen öğrencilerin velilerine düzenlenen “Teknoloji Bağımlılığı” eğitimi kapsamında bilgilendirme yapıldı.
Çocukların teknolojik aletlerle geçirmesi gereken süre, mahremiyet alanında nelere dikkat etmeleri gerektiği gibi konular hakkında farkındalık kazandırıldı.
Sunum eşliğinde ilerleyen eğitim programında, alanında uzman kişiler veliler tarafından sorulan soruları da yanıtladı.

GIDA İSRAFINA DİKKAT
Kuşadası İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından verilen eğitimlerde ise lise öğrencileri gıda israfı konusunda bilgilendirildi.
Kuşadası Anadolu Lisesi’nde ‘Gıda Güvenliği ve Gıda İsrafı’ konularında yapılan sunumda öğrencilerin gıda güvenilirliği ve beslenme bilinç düzeyinin arttırılması hedeflendi.
Eğitimin en dikkat çeken bölümü ise gıda israfı konusu oldu. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri, gıda israfı konusunda bilgilendirmeler yaparak farkındalıklarının artmasını sağlarken, öğrencilerin merak ettiği soruları da yanıtladı.

25 Mar 2024 - 15:28 - Eğitim

Mahreç  İhlas Haber Ajansı