Savaş şoförlerle buluştu

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, şehiriçi ulaşım esnaflarıyla bir araya gelip sorunlarını dinledi. Esnafla kesinlikle rekabet etmeyeceğini vurgulayan Savaş, “Kazanırsam sizin lehinize olacak. Elim esnafın cebinde olmayacak. Kazancınız artacak” diyerek destek istedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Savaş şoförlerle buluştu
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifini ziyaret etti. Kooperatif Başkanı Okan Yalçın ve şoför esnafı tarafından karşılanan Başkan adayı Savaş, kentteki kronik problemlerin çözümü için 31 Mart yerel seçimlerinin bir fırsat olduğunu söyledi.

ŞEHRİMİZ İÇİN VAR GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM

Aydın’ın sorunlarını çözme konusunda mevcut büyükşehir belediyesinin hiçbir gayretinin olmadığını belirten Savaş, “Kentimizin trafik, alt yapı, otopark, kanalizasyon gibi mevcut sorunları var. Mevcut büyükşehir belediye başkanı ve yönetiminin bu sorunları çözme kabiliyeti olsaydı zaten bu duruma gelmezdik. Sabah işe giderken, akşam işten çıkarken milletimizin nasıl bir trafik çilesi yaşadığını sizler biliyorsunuz. Göreve geldiğimizde ivedikle bu sorunları çözüp şehrimizin kapasitesini arttırmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

AYDIN’I İYİ BİR NOKTAYA TAŞIYACAK AKTÖRE İHTİYAÇ VAR

Aydın’da yaşayan herkesin mutlu olmasını istediğini ifade eden Savaş, “Hepinizin siyasi görüşü farklı olabilir. Hepinizin görüşüne saygı duyuyorum. Ama biz bu dönem belediye başkanı seçiyoruz. Bu şehre kim daha iyi hizmet edecekse onu seçelim. İktidar ile birlikte yürüyen şehirlerin nasıl mesafe kat ettiğini hepiniz biliyorsunuz. Bizim Kayseri’den, Gaziantep’ten ve Bursa'dan ne eksiğimiz var. Bu şehri daha iyi noktaya taşıyacak bir aktöre ihtiyaç var. O yüzden 31 Mart çok önemli. Benim hemşerilerimin bu tarihi fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum.” diye konuştu.

ESNAFI RAKİP OLARAK DEĞİL EKİP OLARAK GÖRÜYORUM

Esnafı rakip olarak değil ekip olarak gören bir anlayışa sahip olduğunu vurgulayan Savaş, “Esnafla rekabet etmek gibi bir düşüncem asla olamaz. Ben yaptım, benim bildiğim doğrudur, benim yaptığım işe kimse karışamaz anlayışı bizde yoktur. Oturup birlikte istişare edip ortak bir karar alırız. Şoför esnafının da menfaatini koruyacağım. Çiftçinin menfaatini koruyacağım. Esnafın da hemşerilerimizin de menfaatini koruyacağız. Kimseyi kırmadan, dökmeden konuşarak ortak noktada buluşacağız” dedi.

ELİM ESNAFIN CEBİNDE OLMAYACAK

Esnafın kendisi için çok önemli olduğunu belirten Savaş, “Bakkalı da şoförü de fırıncısı da benim için çok kıymetli. Odalardan, kooperatiflerden, esnaflardan bize gelen taleplerle ilgili elimizden geldiğince ve gücümüz yettiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Her zaman sizlerin yanındayım ve yanınızda olmaya devam edeceğim. Aynı zamanda emrinizdeyim. Kazanırsam sizin lehinize olacak. Benim elim esnafın cebinde olmayacak. Belediyenin gelirini eğer büyütmek istiyorsam başka işler yaparım. Bunun başka yöntemleri var. Kurarsın katı atık bertaraf istasyonu, çöpten elektrik üretirsin. Kurarsın güneş enerjisi santrali elektrik üretirsin. Hem belediyenin elektrik tüketimini karşılarsın hem de piyasaya elektrik sunarsın. Aydın’ın potansiyelini en iyi şekilde değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

YAPTIĞINIZ İŞİN DEĞERİ ARTACAK

Şoför esnafının sorularını yanıtlayan Savaş, “Şehri öyle büyüteceğiz ki size öyle bir ekmek çıkacak. Sizin yaptığınız işin değeri artacak. Kazancınız artacak. Belediye kesinlikle sizinle rekabet etmeyecek. Ne yapacaksak birlikte yapacağız. Ben ulaşım kazanç kapısı olarak görmüyorum. Hemşerilerimin memnuniyeti ve ulaşımdaki kalite benim için önemli. O yüzden 31 Mart yerel seçimlerinde tarih yazalım. Bu beceriksizleri evlerine gönderelim” diyerek destek istedi.

26 Mar 2024 - 14:20 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik