Çamur siyaseti ellerine bulaştı!

İYİ Parti'nin Büyükşehir ve Kuşadası Belediye Başkan adayları akıllara ziyan bir oyun tezgahladı. Bomba ellerinde patlayan başkan adayları şimdi ne yapacağını şaşırdı. Kuşadası Belediye Başkanı Günel ise sessizliğini koruyarak çamura bulaşmaktan kaçındı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın siyasetini sarsan olay, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özer Kayalı'yı kurşunlayan Can Başar'ın açıklamalarıyla ortaya çıktı.
İddialara göre, İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özer Kayalı ile Kuşadası Belediye Başkan Adayı Behçet Alp, Ergün Poyraz ve İbrahim Akbulut aracılığı ile Can Başar'dan CHP'li Belediye Başkanı Ömer Günel'e iftira atmasını istedi.
Kendisine kumpas kurulduğunu öne süren Can Başar, iddiasında, "10 Şubat tarihinde Ergün Poyraz beni evine davet ederek Ömer Günel’e iftira atmamı isteyip vaatlerde bulundu. Bu vaatlerin kendisi tarafından mı yoksa başkaları tarafından mı olduğunu öğrenmek için ilk başta tamam dedim. 13 Şubat tarihinde İbrahim Akbulut’un ofisinde buluşmak üzere Behçet Alp, Özer Kayalı, Ergün Poyraz ve Fuat Özen ile haberleştik. O gün Özer Kayalı gelemeyeceğini söyledi. Birçok defa Behçet Alp, Ergün Poyraz ile telefonlaşıp iki dakikaya oradayım, birazdan geliyorum gibi görüşmeler yaptı. Ancak gelen giden olmadı" ifadelerine yer verdi.
Can Başar, CHP'li Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'e iftira atması karşılığında Özer Kayalı’nın şikayetini geri çekeceğini, Behçet Alp’in de başkan seçilmesi durumunda sahil şeridinde kendisine bir mekanı devredeceğini öne sürdü.

SESLERİ ÇIKMIYOR
Can Başar'ın iddialarını yalanlama yoluna giden Kuşadası İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Alp, daha sonra da sessizliğe büründü.
CHP'li Ömer Günel'in Kuşadası'nda açık ara önde olduğunu gören İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özer Kayalı ise medyaya gözdağı vermeyi tercih etti.
Can Başar'ın Ömer Günel’e yönelik kumpas iddiasının araştırılmasını isteyen Kayalı, Behçet Alp’e ve kendisine yönelik kumpas kurulduğunu savundu.
Savcılığa bu konuda suç duyurusunda bulunduğunu belirten Özer Kayalı, ayrıca kumpas haberlerini yayınlayan basın kuruluşlarına da avukatı aracılığı ile dava açtığını bildirdi.
İddialara konu olan Kuşadası'nın CHP'li Belediye Başkanı Ömer Günel ise siyasi çamura bulaşmamak için sessiz kalmayı tercih etti.

26 Mar 2024 - 15:11 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi