ADÜ'lü gençlere fırsat

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) iş birliğinde düzenlenen "Sokak Lezzetleri Film Festivali" için başvurular başladı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Üniversitelerin İletişim, Güzel Sanatlar ve Turizm Fakülteleri öğrencilerinin kültürel farkındalıklarını ve anlatı yetkinliklerini güçlendirmek, Türkiye'nin kültür ve turizm varlığına katkıda bulunacak nitelikli medya ve dijital içerik üretimini teşvik etmek amacıyla "Sokak Lezzetleri Film Festivali" adıyla eğitsel-kültürel ve sanat etkinliği düzenlenecek.
Kültür ve Turizm Bakanlığının himayelerinde ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Erciyes Üniversitesi ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi iş birliğinde düzenlenecek olan festival, zengin yemek kültürümüzün önemli bir parçası olan sokak lezzetlerine dikkat çekmeyi amaçlamakta.
Bu kapsamda kendine özgü mekân, tat ve sunum biçimleriyle geçmişten günümüze kültürel bir köprü vazifesi gören sokak lezzetlerinin belgelenmesi, tanınırlıklarının artırılması, unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerin yeniden hatırlanması ve bunların arşivlenerek gelecek nesillere kültürel miras niteliğinde aktarılması da hedefleniyor.
Son başvuru tarihi 30 Haziran 2024 olan festivalde katılımcılar, “Belgesel” ve “1 Dakikada Anlat” kategorilerinde yarışacak.
Festival ile ilgili tüm bilgilerin https://www.gastrofilmfest.com adresinde yer aldığı kaydedildi.

26 Mar 2024 - 22:04 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi