Aydın'ı çıldırtacak savunma!

Aydın'ın Efeler ilçesinde kreşe bırakılan çocuklara dayak atan öğretmen Ayça Ç'nin özrü kabahatinden de büyük. Dayakçı öğretmen ifadesinde, " Çocuklar tahammül sınırımı aştı" dedi.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Aydın'ı çıldırtacak savunma!
Aydın'ı çıldırtacak savunma!
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın Efeler İlçesinde bulunan Özel Neşe Erberk Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde çocuklara yönelik yaşananan dayak olayına, bir de savunma skandalı eklendi.
MANŞET, kreşe bırakılan çocuklara işkence yapmakla suçlanan öğretmen Ayça Ç'nin savunmasına ulaştı.
Dayakçı kreş öğretmeni, "Çocuklar tahammül sınırımı aşıyordu" diyerek kendini savundu.
Hakkında suç duyurusunda bulunulan öğretmen, "12 yıldır 5-6 yaş grubu ile ilgileniyordum. 2-3 yaş grubu ile ilk defa çalıştım. Tahammül sınırlarımı aşıyorlardı. İlk kez başıma böyle bir olay geliyor. Pişmanım" dedi.

İŞTEN KOVULDU

Kurumun adına açıklama yapan Avukat Ahmet Çetinbilek, kendilerinin de şaşkınlık içinde olduklarını söyledi.
MANŞET'e konuşan Çetinbilek, "Bir öğretmenimizin çocuklarımıza kötü muamelede bulunduğunu tespit ettik. Aynı gün öğretmenin savunmasını alarak iş akdini fes ettik. Kendisi hakkında Aydın Cumhuriyet Başsavcısılığına suç duyurusunda bulunduk. Kurum olarak bu süreci bizzat takip etme kararı aldık. Aynı zamanda bu öğretmene karşı maddi ve manevi tazminat davası da açtık. Aileler de aynı şekilde suç duyurusunda bulundular" diye konuştu.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün de konuyu yakından takip ettiğini belirten Avukat Ahmet Çetinbilek, Özel Neşe Erberk Kreş ve Gündüz Bakım Evi’ne 170 bin TL para cezası uygulandığını söyledi.

27 Mar 2024 - 16:30 - Asayiş

Mahreç  Melek Fırat