Ayarsız muhalefet!

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, kendisini eleştiren eski yol arkadaşları İYİ Partili Soner Yelkovan ve CHP’li Kadir Mutlu’yu hedef aldı. Özcan, “Dün satalım diyenler bugün bas bas bağırıyor” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Ayarsız muhalefet!
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan kendisini eleştiren CHP ve İYİ Partili belediye meclis üyelerine tepki gösterdi.
Kürşat Engin Özcan, İYİ Partili eski Başkanvekili Soner Yelkovan ve CHP’nin meclis üyesi listesinde yer alan eski Başkan Yardımcısı Kadir Mutlu’yu hedef aldı.

KENDİLERİYLE ÇELİŞİYORLAR
Kürşat Engin Özcan, Soner Yelkovan ve Kadir Mutlu’nun daha önce belediyenin yatırım yapabilmesi amacıyla köylerdeki arazilerin satışını istediklerini açıkladı.
Özcan, bu talebe karşı çıktığını aktardı. O gün kırsaldaki yerleri satmak isteyenlerin bugün işçi maaşı ödemek için yapılan satışa karşı çıkmalarına anlam veremediğini söyleyen Özcan, “Karakolda doğru söylüyor mahkemede şaşıyor. Ne diyeyim şimdi. Beraber siyaset yaptık. Kendisi içerisinde tutarsız, kendi içerisinde hem felsefi hem söylemsel çelişki içinde çalışan söylemler benden duymamışsındır” dedi.

“O GÜN SATALIM DİYORLARDI"
Soner Yelkovan ve Kadir Mutlu ile en büyük tartışmalarının köylerdeki yerlerin satışıyla ilgili olduğunu aktaran Özcan, "Bu canına yandığımın köylerinde yerler var buraları satalım’ dediler. Ben de ‘satmayacağım arkadaşlar’ dedim. Satmadım sattırmadım da. O gün satalım diyen arkadaşlar bugün satılıyor diye bas bas bağırıyorlar. Sene 2019, 2020’de 2021’de satsam iyiydi! Satalım diyordunuz. Liste liste geldiler. Sarı mavi kırmızı boyalı liste yapmışlar. Kadir abi Soner’le beraber getirdiler. Satalım, Haluk Başkan sattı ne oldu dedi. Satmayacağım dedim. Bir inat değildi. Harç aldırıyor borç sattırıyor.” ifadelerine yer verdi.

28 Mar 2024 - 10:44 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik